Samsung Galaxy S6 tejkalon telefonat e tjerë inteligjentë në testin e shpejtësisë

27.06.2015 17:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung Galaxy S6 tejkalon telefonat e tjerë inteligjentë në testin e shpejtësisë

Samsung Galaxy S6 është konsideruar si telefoni inteligjent Android më i mirë i momentit. Ai është vënë në disa prova për të vërtetuar se sa telefon i mirë është. Në një test mes gjashtë telefonave inteligjentë të bërë nga uebsajti kushtuar teknologjisë “Tom Guide”, Samsung Galaxy S6 është renditur i pari. Telefonat inteligjentë janë testuar në lidhje me veprime të ndryshme që kryejnë njerëzit çdo ditë.

Gara u zhvillua mes Samsung Galaxy S6, LG G4, Apple iPhone 6, HTC One M9, Google Nexus 6 dhe Asus Zenfone 2. Telefonat janë përdorur për të hapur një skedar PDF, për të hapur kamerën, për të luajtur lojën Asphalt 8 etj. Në pjesën më të madhe të testeve, Galaxy S6 rezultoi më i miri. Vetëm në testin “3DMark Ice Storm Unlimited” telefoni u rëndit në vend të tretë, duke u mundur nga HTC One M9 dhe Nexus 6.

Nga testimet, shihet se Nexus 6 është shumë i ngadalshëm krahasuar me telefonat e tjerë. Në testin e shpejtësisë, ky telefon u klasifikua edhe më poshtë se Zenfone 2 dhe HTC M9.

Grafik

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Lëvizja e radhës nga Mark Zuckerberg! Synohen pagesa online me WhatsApp Pay

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Jeff Bezos është bërë më i pasur për 13,5 miliardë dollarë, për vetëm 15 minuta

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Tesla mund të sjellë përditësime harduerike

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Mund ta keni edhe ju në kompjuter, ky antivirusi shiti të dhënat e 435 milionë përdoruesve tek kompanitë e tjera

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Përleshje mes vëllait dhe motrës për kodin e WIFI, ndodh vrasja

Pesë të lënduar nga aksidenti që ndodhi në rrugën Prishtinë-Gjilan

Pesë të lënduar nga aksidenti që ndodhi në rrugën Prishtinë-Gjilan

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Bugatti Chiron Hermes me të gjitha aksesorët, një lodër për miliarderë (Fotot e rralla)

Bugatti Chiron Hermes me të gjitha aksesorët, një lodër për miliarderë (Fotot e rralla)

Volkswagen Golf R i ri, i mrekullueshëm

Volkswagen Golf R i ri, i mrekullueshëm

Automobili turk quhet TOGG, ja veçorite e makinës totalisht Made in Turkey

Automobili turk quhet TOGG, ja veçorite e makinës totalisht Made in Turkey

Google gjobitet me 150 milionë euro

Google gjobitet me 150 milionë euro

Qindra miliona përdoruesve ID-të të Facebook-ut u ekspozohen në një forum online, nuk është akoma e qartë se si

Qindra miliona përdoruesve ID-të të Facebook-ut u ekspozohen në një forum online, nuk është akoma e qartë se si

Facebook ju gjurmon ku shkoni!

Facebook ju gjurmon ku shkoni!