Salvini, në rolin e tifozit: Nuk do të më vinte keq po të largohej dikush nga Milani

17.05.2019 22:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Salvini, në rolin e tifozit: Nuk do të më vinte keq po të largohej dikush nga Milani

Ai është ministër i Brendshëm i Republikës së Italisë, por nuk mundet ta fshehë edhe faktin e të qenit një tifoz i zjarrtë i Milanit. Së fundi, Matteo Salvini ka dhënë një deklaratë të fortë në kanalin Youtube të gazetarit të famshëm Mauro Suma.

“Herën e parë që shkova të bëja tifo për Milanin ka qenë në Serie B. Ishte ndeshja Cesena-Milan, pikërisht në kohën që po eksploroja futbollin. E kam nisur duke vuajtur. Tifozët kuqezi janë gjëja më e bukur në botë. Sivjet isha i pranishëm në transfertën e Athinës (Olympiacos-Milan), ku bëmë një figurë të tmerrshme. Kisha marrë me vete për herë të parë edhe djalin tim”, tregon ministri i Brendshëm italian, Salvini.

Sipas tij, jo gjithmonë ajo që jepet në fushë korrespondon me entuziazmin që ofrojnë mbështetësit nga shkallët e stadiumit.

“Nëse dikush do të largohej nga ata që janë aktualisht nuk do të dëshpërohesha. Sigurisht që nuk do të më vinte keq të përfshija edhe tifozët në këtë mes. Por, tashmë duhet të mposhtin Frosinonen”, u shpreh Salvini.

Deklaratat e ministrit të Brendshëm janë dhënë pikërisht përpara një ndeshjeje të lehtë në letër të Milanit (ndaj Frosinones nuk pranohet asnjë rezultat veç fitores), që gjithsesi do të ketë sy e veshë nga Torino, aty ku Juventusi do të duhet të mposhtë Atalantën në ndeshjen që simbolizon edhe ngritjen e trofeut kampion për këtë vit, pasi vetëm me këtë kombinim rezultatesh do të mund të shpresohet për pjesëmarrje në Champions vitin e ardhshëm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)