Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

06.12.2019 22:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Salihu: Politikanët po i keqpërdorin biletat VIP

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, e ka pranuar se politikanët po i keqpërdorin biletat VIP për ndeshjet e Kombëtares së Kosovës.

Përderisa biletat për ndeshjet e Kosovës janë shumë vështirë të arritshme për shumicën e tifozëve kosovarë, gjysma e biletave VIP për këto ndeshje i takojnë falas Presidencës së vendit, raporton Gazeta Express.

Në studion e emisionit sportiv “Favorit” në T7, Agim Kasapolli ka akuzuar për keqpërdorime me këto bileta, gjë të cilën e ka pranuar edhe Eroll Salihun. Më poshtë mund ta lexoni debatin mes tyre.

Agim Kasapolli: E kam parë Eroll, te zona VIP… i kam parë të gjithë shoferët e kryeministrave, truprojat…

Eroll Salihu: Ne e menaxhojmë vetëm një pjesë.

Agim Kasapolli: Qysh?

Eroll Salihu: Ne e menaxhojmë vetëm pjesën sportive…

Agim Kasapolli: Tash po e gjuan topin në tjera anë. Kush i shet biletat?

Eroll Salihu: Gjysmën e zonës VIP e menaxhon Presidenca.

Agim Kasapolli: Qe pra, ky është gabimi më i madh, qe politika. Pse presidenca?

Eroll Salihu: Jemi të obliguar, përfaqësuesit shtetërorë janë të obliguar të jenë..

Agim Kasapolli: Kush tha mos me qenë përfaqësuesit shtetërorë? Por jo të vijnë me djalin, me gruan, me çikën. Unë e kam parë ministrin me dy çika…

Eroll Salihu: Ka pasur rast… Edhe unë kam mbetur pa u ulur…

Agim Kasapolli: Por, pranoj këto gjëra o burrë…

Eroll Salihu: Kjo është e tepruar, por ata duhet të jenë aty. Por, jo t’i marrin me djalë e çikë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)

Engel letër admiralit Foggo: Kujdes me deklaratat për Serbinë

Engel letër admiralit Foggo: Kujdes me deklaratat për Serbinë

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Fshatrat e panjohur shqiptare ne zemër të Serbisë. Zyrtarisht nuk ekzistojnë

Fshatrat e panjohur shqiptare ne zemër të Serbisë. Zyrtarisht nuk ekzistojnë

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Cilët faktorë po i çojnë kosovarët drejt vetëvrasjes?

Cilët faktorë po i çojnë kosovarët drejt vetëvrasjes?

VV-ja e shoqëria civile e shohin të mundshëm miratimin e buxhetit nga Kuvendi, por jo edhe LDK-ja

VV-ja e shoqëria civile e shohin të mundshëm miratimin e buxhetit nga Kuvendi, por jo edhe LDK-ja

Fatmir Rexhepi: S’e shkarkojmë Konjufcën, Osmani e ka përkrahjen e deputetëve të LDK’së

Fatmir Rexhepi: S’e shkarkojmë Konjufcën, Osmani e ka përkrahjen e deputetëve të LDK’së

Pacolli: Milan Vukashinoviqi që punon në Byronë e Sigurimeve arrestohet nga policia serbe në Jarinjë

Pacolli: Milan Vukashinoviqi që punon në Byronë e Sigurimeve arrestohet nga policia serbe në Jarinjë

Muri 119 miliardë dollarësh që mund të mbrojë Nju Jorkun nga përmbytja

Muri 119 miliardë dollarësh që mund të mbrojë Nju Jorkun nga përmbytja