Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

14.05.2020 23:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Infektologu Sali Ahmeti thotë për RTV Dukagjinin se 11 pacientë me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive.

Ahmeti thotë se dy nga ta e kanë gjendjen pak më të rënduar dhe po ndihmohen edhe me oksigjeno terapi.

Infektologu thotë se për dallim nga gjendja e përgjithshme në terren me të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri nuk është paraqitur.

“Kjo do të thotë se virusi nuk e ka më virulencën e dikurshme pasi në ditët e parë gati gjysma e të prekurve hospitalizoheshin”.

Ahmeti thotë se me lirimin e masave të lëvizjes do të ketë shtim të rasteve por sipas tij qytetarët së paku duhet të respektojnë distancën fizike dhe përdorimin e maskave.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

19-vjeçari Ilir Behluli vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Test-protesta, Sveçla: Policia verifikoi numrat e parafundit të numrit personal

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Tahiri: Nuk e përjashtojmë mundësinë e një koalicioni me VV’në pas zgjedhjeve të ardhshme

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Sveçla thotë se Qeverinë Kurti e rrëzuan Thaçi, LDK’ja, Grenell dhe Serbia

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Thaçi: Në politikë nuk jam nga ata që krasitin, por nga ata që mbjellin

Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Sejdiu: Të merren kursimet personale të Trustit për ta rimëkëmbur ekonominë

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Edhe 18 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 19 të shëruar

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç

Në mesin e të infektuarve në Mitrovicë edhe tre fëmijë, 1, 2 dhe 3 vjeç