Sako çmend të gjithë, atletet e tij me dizajne të veçanta po bëjnë xhiron e botës (Foto)

22.09.2017 14:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sako çmend të gjithë, atletet e tij me dizajne të veçanta po bëjnë xhiron e botës (Foto)

Anësori sulmues nga Mali, Bakary Sako ka bërë paraqitjen e parë këtë sezon në fundjavë me skuadrën e Crystal Palace, por ajo që ra në sy tek ai ishin atletet e tij të veçanta me vizatime nga filmat e animuar.

Sako ka luajtur në këtë fundjavë të Ligës Premier me këpucë të veçanta me vizatime, të cilat kanë rënë në sytë e të gjithëve për nga veçantia e tyre.

Anësori sulmues i Crystal Palace duke reklamuar atletet e tij

Dizajni mbi atletet ‘Nike Mercurial Superfly V’ të Sakos janë krijuar nga Pierre Navarro, a.k.a Orravan Designs, si pjesë e koleksionit të tij MANGA.

Krijimet e Navarros për Sakon u debutuan të shtunën, kur Palace u mposht ngushtësisht 1-0 nga Southamptoni.

Reprezentuesi i Malit ishte më i lumtur të martën mbrëma, kur shënoi golin e vetëm kundër Huddersfield – me çizme të ndryshme, për të dërguar skuadrën e tij në raundin tjetër të Kupës Carabao.

Navarro ka krijuar çizme për lojtarë tjerë të mëdhenj si Lukas Podolski dhe Pierre-Emerick Aubameyang në të kaluarën dhe me ndonjë fat ne do të shohim më shumë nga krijimet e tij në fusha së shpejti.

Atletet e veçanta me Swarowski të Aubameyangut

Podolski ishte i pari me atlete të vizatuara

Këpucët ‘Dragon Ball Z’ janë një nga katër palët që do të vishen nga Sako gjatë Ligës Premier këtë sezon. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dua Lipa parashikon motin e Kosovës në televizionin francez

Dua Lipa parashikon motin e Kosovës në televizionin francez

Vlerësimi i lojtarëve në takimin Bayern 3-0 Celtic: Bavarezët paraqitje bindëse (Foto)

Vlerësimi i lojtarëve në takimin Bayern 3-0 Celtic: Bavarezët paraqitje bindëse (Foto)

Nëse doni të bini nga pesha, kjo është kafja që duhet ta pini në mëngjes

Nëse doni të bini nga pesha, kjo është kafja që duhet ta pini në mëngjes

Volvo pozicionohet si rivali kryesor i Tesla me makinën e parë elektrike Polestar 1

Volvo pozicionohet si rivali kryesor i Tesla me makinën e parë elektrike Polestar 1

Kot e keni, trup si të kësaj biondinë vështirë të keni parë

Kot e keni, trup si të kësaj biondinë vështirë të keni parë

Anderlecht 0-4 PSG: Notat e lojtarëve, shkëlqejnë Neymar e Mbappe (Foto)

Anderlecht 0-4 PSG: Notat e lojtarëve, shkëlqejnë Neymar e Mbappe (Foto)

Anita Haradinaj dhe Albana Osmani bashkohen në këtë kauzë humanitare

Anita Haradinaj dhe Albana Osmani bashkohen në këtë kauzë humanitare

Shenjat që trupi ju është plot metale të rënda

Shenjat që trupi ju është plot metale të rënda

Lojtarët e Unitedit e ngushëlluan portierin e ri të Benficas për gafën që bëri (Foto/Video)

Lojtarët e Unitedit e ngushëlluan portierin e ri të Benficas për gafën që bëri (Foto/Video)

Chrome 62 më shumë paralajmërime për sajtet HTTP

Chrome 62 më shumë paralajmërime për sajtet HTTP

Majku dhe Majlinda po komunikojnë me fotografi

Majku dhe Majlinda po komunikojnë me fotografi

Juventus 2-1 Sporting: Notat e lojtarëve, Mandzukic më i miri (Foto)

Juventus 2-1 Sporting: Notat e lojtarëve, Mandzukic më i miri (Foto)

Shenjat që trupi ju është plot metale të rënda, si t’i eliminojmë dhe si t’i shmangim në të ardhmen

Shenjat që trupi ju është plot metale të rënda, si t’i eliminojmë dhe si t’i shmangim në të ardhmen

Imazh i rrallë i Hitlerit duke dalë nga një klub nate me dy vajza gjysmë të zhveshura (Foto, +16)

Imazh i rrallë i Hitlerit duke dalë nga një klub nate me dy vajza gjysmë të zhveshura (Foto, +16)

Ja mesazhet e para që i kanë ardhur Lori Hoxhës për ditëlindje!

Ja mesazhet e para që i kanë ardhur Lori Hoxhës për ditëlindje!

Barça dhe Juve me fitore në Grupin D (Video)

Barça dhe Juve me fitore në Grupin D (Video)