Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

07.04.2019 19:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

Një gol spektakolar arriti të shënojë pasditen e sotme në Zvicër sulmuesi i Kombëtares Kuqezi, Armando Sadiku, i cili duket se ka lënë plotësisht pas krahëve dëmtimin.

I aktivizuar vetëm në fillim të pjesës së dytë në transfertën ndaj Baselit të Taulant Xhakës, sulmuesi nga Elbasani kaloi Luganon në avantazh në minutën e 67’, pas një goli spektakolar të shënuar me një goditje nga rreth 30 metra distancë.

Sfida përfundoi në barazim 1-1, ndërsa përveç Sadikut e Xhakës, në fushë u hodh për disa minuta edhe talenti i Kosovës, Edon Zhegrova.

Ermir Lenjani vijon të jetë protagonist te Sioni, teksa pas dopietës së 3 ditëve më parë, që i dha fitoren skuadrës së tij, sot ka shënuar një tjetër gol në barazimin 2-2 ndaj Luzernës.

I aktivizuar prej javësh si sulmues i majtë, Lenjani shënoi golin e parë për Sionin, pas vetëm pak sekondash lojë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë asistoi për golin e dytë.

Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përleshje mes ‘Plisave’ dhe ‘Intelektualëve’

Përleshje mes ‘Plisave’ dhe ‘Intelektualëve’

Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

Sadiku “shtang” Baselin, i shënon supergol (Video)

Në Gjilan jashtëligjshëm funksionon një morg privat, ai i Spitalit tash katër muaj pa asnjë shërbim

Në Gjilan jashtëligjshëm funksionon një morg privat, ai i Spitalit tash katër muaj pa asnjë shërbim

Faza finale e dialogut nuk e kursen as Dokumentin e Ahtisaarit

Faza finale e dialogut nuk e kursen as Dokumentin e Ahtisaarit

Kreut të LDK-së mund t’ia mësyjë dikush me mbiemrin Rugova

Kreut të LDK-së mund t’ia mësyjë dikush me mbiemrin Rugova

Mbi 75 për qind e punëtorëve kanë kontrata të përkohshme

Mbi 75 për qind e punëtorëve kanë kontrata të përkohshme

Vulin: Sa më shpejt duhet të ndahemi nga shqiptarët

Vulin: Sa më shpejt duhet të ndahemi nga shqiptarët

Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Vidhen para në një bankomat, dyshohet se u sulmua me mjet shpërthyes

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Qyteti që po zbrazet nga të rinjtë

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent

Kandiq: Ushtari  serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Kandiq: Ushtari serb që zgjohet nga vaji i foshnjës që e vranë në Kosovë

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje

Këshilli Prokurorial akuzon me fjalë Rexhep Selimin se ndihmon grupe që shkelin ligje

Heldt në përkrahje të Kosovës pas incidentit në Beograd

Heldt në përkrahje të Kosovës pas incidentit në Beograd

SHBA dhe Gjermania mendojnë njëjtë për Kosovën, kërkojnë heqjen e taksës

SHBA dhe Gjermania mendojnë njëjtë për Kosovën, kërkojnë heqjen e taksës

25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

25 futbollistët më të mirë në botë, surpriza në top 10 – Mbappe e kalon Ronaldon!

Një dekadë në kërkim të vizave

Një dekadë në kërkim të vizave