Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

13.12.2020 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

E vetmja gjë që duhet të bësh është të shikosh foton dhe menjëherë, pa u menduar shumë, të thuash sa qen po shihni.

Numri minimal i qenve që njerëzit shohin është katër, ndërsa disa shohin deri në shtatë. Ata që shohin shtatë prej tyre në foto janë shumë të rinj në zemër dhe mosha e tyre mendore është dhjetë deri në njëzet vjet.

Ja se çfarë thonë numrat:

Katër

Mosha mendore e një personi që sheh katër qen është 20-25 vjeç. Këta njerëz janë artistë dhe e duan një libër të mirë. Ata nuk u pëlqen shumë zhurma, por kjo është arsyeja pse kënaqen duke pirë kafe në një kafene.

Pesë

Kjo shifër tregon se truri i një personi është midis 25 dhe 30-vjeç. Njerëzit që shohin kaq shumë qen nuk u pëlqejnë gjërat e komplikuara, kanë një rreth të vogël miqsh të vërtetë dhe nuk bien shpesh në telashe.

Gjashtë

Njerëzit që shohin gjashtë qen kanë një moshë mendore midis 30 dhe 40-vjeç. Ata janë të qëndrueshëm dhe qëndrojnë të vendosur në tokë, dhe miqtë shpesh kërkojnë këshillat e tyre.

Shtatë

Ata që shohin shtatë qentë janë ende fëmijë në zemër. Mosha e tyre mendore është midis 10 dhe 20-vjeç. Kjo vetëm do të thotë se ata janë naivë, të thjeshtë dhe të mirë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sportistet po e dëshmojnë vetën e tyre me rezultate, por ato kanë nevojë për përkrahje të vazhdueshme

Sportistet po e dëshmojnë vetën e tyre me rezultate, por ato kanë nevojë për përkrahje të vazhdueshme

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Superliga e Kosovës, programi i ditës së diel

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Problemet shëndetësore që shkaktohen nga ajri i kondicionuar

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

Ushqimet që rrisin më tepër tensionin e lartë të gjakut

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

KOK: Dy medaljeevropiane për taekwondistët e rinj

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

Dueli Marku-Stewart mbyllet në barazim

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

‘Na çave k…, o by… m*ti’/ Nxehet konkurenti dhe përplas në tokë Renato Mekollin (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Edhe pare, edhe hajgare (VIDEO)

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

Takohen Agim Ademi dhe Bernard Challendes

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

BE: Përmbajtjet terroriste në internet të fshihen brenda një ore

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Osmani dorëzoi dekoratën “Urdhri Dr. Ibrahim Rugova” për aktivisten Sevdije Ahmeti

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Ish-bankierja nuk dilte nga shtëpia: Duke u zhveshur ‘online’ munda ankthin e pasigurinë (Fotot)

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

Modelja 22-vjeçare vritet me thikë nga i dashuri xheloz pas ndarjes

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital

George Clooney u dërgua me urgjencë në spital