Rummenigge: Lewandowski nuk largohet, ndeshjen e kthimit do të shpërthejë

30.04.2018 21:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rummenigge: Lewandowski nuk largohet, ndeshjen e kthimit do të shpërthejë

Drejtori i Bayern Munich, Karl Heinz Rummenigge, ka thënë se Robert Lewandowski është i pazëvendësueshëm dhe se nuk largohet nga klubi.

Rummenigge i  ka dalë në krahë sulmuesit që gaboi shumë raste në ndeshje me Real Madridin.

“Më duket një bisedë qesharake kjo që po thuhet”.

“Lewandowski i ka shënuar 39 gola këtë vit me ne. Jemi shumë të lumtur që ai do të jetë pjesë e skuadrës edhe për sezonin e ardhshëm”.

“Ai është një makineri golash dhe këtë do të keni mundësi ta shihni edhe në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve”, ka thënë Rummenigge.

Bayern Munich ka humbur në shtëpi me rezultat 2-1 dhe të martën kërkon revanshin në Santiago Bernabeu.

Sulmuesi polak ka qenë i lidhur me Real Madridin këtë edicion dhe vazhdon të mbetet objektiv i tyre për afatin kalimtar të verës.  /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Sturaro transferohet te Sportingu, bindet nga fjalët e Ronaldos

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria