Rugova: Lutfi Haziri ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në LDK, ne do ta mbështesim

22.02.2021 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rugova: Lutfi Haziri ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në LDK, ne do ta mbështesim

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, Naser Rugova, ka thënë se kryetari i ri i LDK’së duhet të ketë profilin politik të këtij subjekti, raporton Gazeta Express.

I ftuar në emisionin T7 në Frontal me Arsim Lanin, ai ka thënë se kandidatë për këtë pozitë mund të jenë Anton Quni, Kujtim Shala, Lumir Abdixhiku e Lutfi Haziri.

Lexo Edhe:
Djali i Nenad Rashiqit rrihet me çekiç nga 30 persona

“Janë dalur në opinion disa emra. Zoti Quni është një ministër shumë i mirë, që ka kontribu shumë për LDK’në. Po kemi edhe njerëz tjerë Kujtim Shalën, Abdixhikun por edhe Lutfi Hazirin që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm.Mund të dal edhe një njeri tjetër dhe ne do ta mbështesim atë”, ka thënë ai.

Rugova ka thënë se nuk e ka menduar kandidimin e tij për këtë pozitë për shkak të angazhimeve që ka.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rugova: Lutfi Haziri ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në LDK, ne do ta mbështesim

Rugova: Lutfi Haziri ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në LDK, ne do ta mbështesim

Djali i Nenad Rashiqit rrihet me çekiç nga 30 persona

Djali i Nenad Rashiqit rrihet me çekiç nga 30 persona

Rugova: Rezultati në zgjedhjet e 14 shkurtit debakël, e pritshme dorëheqja e Mustafës

Rugova: Rezultati në zgjedhjet e 14 shkurtit debakël, e pritshme dorëheqja e Mustafës

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Sërish therje me thikë në Prizren

Sërish therje me thikë në Prizren

Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar