Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

22.05.2020 09:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

Analisti Rron Gjinovci ka reaguar pasi kryeministri shqiptar Edi Rama në një fjalim në Kuvend e ka quajtur analfabet.

Gjinovci ka thënë se Rama ka rënë pre e oligarkëve.

Gjinovci teksa ka shpërndarë videon e Ramës nga fjalimi në Kuvend ka thënë se ai dukej tërësisht i çakorduar, si në kohën kur fliste për protestat masive të studentëve.

Reagimi i plotë:

Nga fjalimi në Parlamentin e Shqipnisë, i Kryeministrit të Shqipnisë, shkëlqesisë së tij Edi Ramës, është nji moment me randësi kah fundi i fjalimit të tij. Momenti kur flet për ndërtimin e teatrit siç ka qenë, ama, dikund tjetër. Ky moment lyp vëmendje, se aty merret vesh saktësisht ku është problemi. Pra, vendndodhja e teatrit, qendra e Tiranës ku do të ndërtohet teatri i ri dhe pjesa prapa tij që në fakt është pjesa ma me rëndësi, e cila, do të “zhvillohet” siç e tha disa herë atë natë në emisionin ku isha edhe unë në T7 vet shkëlqesia e tij. E shqiptarët e dijnë ç’do me thanë “zhvillimi” në termat e shkëlqesisë së tij, pra do me thanë ndoj kullë apo disa kulla dhjetëra katëshe. E shqiptarët po ashtu e dijnë kush i don e kush i ndërton ato: oligarkët.
Po ta dëgjoni me vëmendje, frymëmarrja e çakorduar e shkëlqesisë së tij ishte e ngjashme si vitin e kalum kur doli me folë për protestat masive të studentëve të lëvizjes Për Universitetin. Vërehej edhe sot si atëherë se shkëlqesia ishte, siç themi na në Kosovë: në nji zor të madh. Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë.
Kryeministër, na i thoni emrat e oligarkëve që ju kanë shtrëngu kaq fort dhe na presionin e drejtojmë kah ata, e çlirohet edhe Shqipnia edhe ju prej tyne.
E protestusit shpresoj të mos ndalen, deri sa të bijnë oligarkët, ose veglat e tyne, ose edhe ma mirë: t’gjithë bashkë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses,  s’më ka pëlqyer

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses, s’më ka pëlqyer

Serbia rihap kufijtë

Serbia rihap kufijtë

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave

Hoti: Deputetët do të kenë shumë punë në ditët e para të qeverisë së re

Hoti: Deputetët do të kenë shumë punë në ditët e para të qeverisë së re

​Prodhuesit dhe perpunuesit e qumështit kërkojnë mbështetjen e Lutfi Hazirit për konsumin vendor

​Prodhuesit dhe perpunuesit e qumështit kërkojnë mbështetjen e Lutfi Hazirit për konsumin vendor