Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

27.12.2020 21:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Futbolli uruguajan u zgjua këtë të Dielë me një lajm vërtet të hidhur. Futbollisti Maximiliano Pereira, u gjet pa shenja jete pasi ishte zhdukur të Shtunën brenda ujërave të Salto del Penitente, brenda metropolit të Minas.

Trupi i tij u zbulua i pajetë këtë të Dielë nga marina detare. Sipas informacioneve nga vendi i ngjarjes, thuhet se Pereira është rrokullisur me makinën e tij dhe ka rënë në një liqen nga ku më pas nuk ka mundur të dal nga makina dhe është zhytur thellë në ujë, përcjell KosovaPress.

Zjarrfikësit u përpoqën ta shpëtonin, por nuk ia arritën sepse shkuan me disa orë vonës.

Pereira, 27 vjeç, luajti si një mbrojtës qendror dhe mesfushor. Ai kishte bërë debutimin e tij në Cerro dhe më vonë mbrojti ngjyrat e Miramar Misiones, Racing, Sport Boys të Bolivisë, Deportivo Santín të Paraguait, Liverpoolit dhe Central Españolit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Top-11-shja e zgjedhur nga Zlatan Ibrahimovic

Top-11-shja e zgjedhur nga Zlatan Ibrahimovic

​Lampard kërkon nga drejtuesit e Chelseat blerjen e sulmuesit i cili kushton 80 milionë euro

​Lampard kërkon nga drejtuesit e Chelseat blerjen e sulmuesit i cili kushton 80 milionë euro

Edhe pse në krizë, Arsenali e 6mposht Chelsean

Edhe pse në krizë, Arsenali e 6mposht Chelsean

PSG hyn në garë për shërbimet e Depay

PSG hyn në garë për shërbimet e Depay

Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin