Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

25.04.2019 04:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rritet numri i përdoruesve të Snapchat

Snapchat vijon me rritje e qëndrueshme. Në tre mujorin e parë të 2019-ës kompania tha se kishte 190 milionë përdorues aktivë, një rritje me 2.2% krahasuar me 186 milionë përdoruesit tre mujorin e kaluar.

Nuk është një rritje masive por duke qenë se numri i përdoruesve vitin e kaluar ishte 191 milionë përdorues aktivë, kompania do të pranojë me kënaqësi çdo rritje që sheh.

Megjithatë krahasuar me një vit më parë numri i përdoruesve është më i ulët. Një prej faktorëve që ka kontribuar është edhe ridizajnimi i aplikacioneve.

Kompania gjeti rastin të thoshte se një aplikacioni i ri i përditësuar është i disponueshëm në Android. CEO i Snap thotë se ka performancën të përmirësuar.

Sa i përket performancës financiare kompania gjeneroi 320 milionë dollarë të ardhura, 39% më shumë sesa vitin e kaluar. Ndërsa Snap ende nuk është fitimprurës, kompania postoi 316 milionë dollarë humbje, 76 milionë dollarë më pak se vitin e kaluar.

Në lidhje me përdorimin nga moshat e reja, Snap tha se vetëm në SHBA kompania ka arritur 75% të 13-34 vjeçarëve, më shumë sesa Instagram. Lajmet pozitive vinë në një kohë kur Snapchat lançoi Snapchat Games, shfaqjet e shkurtrat televizive dhe partneritetin me Tinder. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë