Rrëzohet helikopteri në Turqi, të paktën 9 ushtarë të vdekur

04.03.2021 18:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëzohet helikopteri në Turqi, të paktën 9 ushtarë të vdekur

Një ngjarje e rëndë ajrore ka ndodhur këtë të enjte në lindje të Turqisë. Ministria e Mbrojtjes ka bërë të ditur se një helikopter ushtarak është rrëzuar dhe për pasojë 9 ushtarë në bord janë konfirmuar të vdekur. Ndërkohë, 4 persona të tjerë në bord kanë mbetur të plagosur. Helikopteri është rrëzuar pranë qytetit Tatvan, në provincën Bitlis, e cila është e populluar kryesisht nga kurdët.Është ende e paqartë se çfarë e shkaktoi rrëzimin.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrëzohet helikopteri në Turqi, të paktën 9 ushtarë të vdekur

Rrëzohet helikopteri në Turqi, të paktën 9 ushtarë të vdekur

​Komisioni i Jashtëm i PE miraton rezolutën për Shqipërinë

​Komisioni i Jashtëm i PE miraton rezolutën për Shqipërinë

Besimi ndaj Qeverisë Zaev zhbllokon kuvendin

Besimi ndaj Qeverisë Zaev zhbllokon kuvendin

Grenell: Ndërkombëtarët nuk kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë

Grenell: Ndërkombëtarët nuk kanë investuar në Kosovë që Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë

Mustafa thotë se nuk i komenton fitoret individuale kur pyetet për numrin e votave që ka marrë Vjosa Osmani

Mustafa thotë se nuk i komenton fitoret individuale kur pyetet për numrin e votave që ka marrë Vjosa Osmani

Paralajmërimi i Interpolit: Vaksinat false që kemi sekuestruar deri tani janë “vetëm maja e ajsbergut”

Paralajmërimi i Interpolit: Vaksinat false që kemi sekuestruar deri tani janë “vetëm maja e ajsbergut”

“Infodemia” dëmton suksesin e hershëm të vaksinimit në Serbi

“Infodemia” dëmton suksesin e hershëm të vaksinimit në Serbi

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Prishtinë

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion në Prishtinë

Inspektorët aksion nëpër mishtoret e Prizrenit, konfiskohen 765 kilogramë mish

Inspektorët aksion nëpër mishtoret e Prizrenit, konfiskohen 765 kilogramë mish

Kryeministri grek: Jemi në fillimin e fundit të pandemisë

Kryeministri grek: Jemi në fillimin e fundit të pandemisë

Nënë e bijë mohojnë se e kanë kryer bashkë vrasjen që ndodhi në vitin 2018 në Malishevë

Nënë e bijë mohojnë se e kanë kryer bashkë vrasjen që ndodhi në vitin 2018 në Malishevë

Temperaturat do të shënojnë ulje, moti për dy ditë

Temperaturat do të shënojnë ulje, moti për dy ditë

Rriten të hyrat rreth 10% për periudhën janar-shkurt në Doganën e Kosovës

Rriten të hyrat rreth 10% për periudhën janar-shkurt në Doganën e Kosovës

7 të vdekur dhe 591 raste të reja me COVID-19

7 të vdekur dhe 591 raste të reja me COVID-19

Vdekja e 50-vjeçarit pasi u godit me grusht në kokë, Gjykata vendos për të dyshuarin

Vdekja e 50-vjeçarit pasi u godit me grusht në kokë, Gjykata vendos për të dyshuarin