Rreshteri i dyshuar për vrasjen në Suharekë është hetuar 16 herë nga Policia

19.03.2019 09:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rreshteri i dyshuar për vrasjen në Suharekë është hetuar 16 herë nga Policia

Rreshteri i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është përballur me shumë procese hetimore, përpara se ai të arrestohej në fundjavë, me dyshimin se ka kryer vrasjen e 32-vjeçarit J. A., në Suharekë. Spahiu dyshohet se, ndërsa po përpiqej të kryente grabitjen në një kazino, të dielën në mëngjes, qëlloi për vdekje punëtorin e saj, shkruan sot Koha Ditore.

Përderisa dy vjet më parë ishte akuzuar për keqpërdorim seksual të dy të miturave, akuzë nga e cila ishte liruar në mungesë të provave, “Koha Ditore” është informuar se i njëjti zyrtar është hetuar nga komisionet e brendshme të Policisë së Kosovës plot 16 herë.

Nga dhjetori i vitit të kaluar, ai është duke u hetuar edhe për dy vepra të tjera penale “falsifikim i dokumenteve dhe “keqpërdorim i pozitës zyrtare”.

Në procedura të brendshme, shumicën e herëve është gjetur fajtor. Por “fajësia” e tij në këto raste nuk ka qenë argument i mjaftueshëm që Policia e Kosovës t’ia ndërpresë kontratën e punës.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Kofer diplomacia” e Serbisë

“Kofer diplomacia” e Serbisë

Rreshteri i dyshuar për vrasjen në Suharekë është hetuar 16 herë nga Policia

Rreshteri i dyshuar për vrasjen në Suharekë është hetuar 16 herë nga Policia

Dhëndri i Presidentit dhe nipi i Zonjës së Parë, punësohen në pozita të rëndësishme në BQK

Dhëndri i Presidentit dhe nipi i Zonjës së Parë, punësohen në pozita të rëndësishme në BQK

O’Connell i shqetësuar me punësimet politike, Veseli e Haradinaj e pranojnë se ato janë në nivel të lartë

O’Connell i shqetësuar me punësimet politike, Veseli e Haradinaj e pranojnë se ato janë në nivel të lartë

Analistët në Beograd kundër diskutimit për territore, thonë se do të pësonin më së shumti serbët

Analistët në Beograd kundër diskutimit për territore, thonë se do të pësonin më së shumti serbët

Ramadani: Vuçiq, Daçiq dhe Gjuriq po i mohojnë krimet e kryera në Kosovë

Ramadani: Vuçiq, Daçiq dhe Gjuriq po i mohojnë krimet e kryera në Kosovë

Matoshi: Gjuriq është fashist klasik, s’ka dialog me të

Matoshi: Gjuriq është fashist klasik, s’ka dialog me të

Partitë nisin bisedimet për fatin e Prokurorisë Speciale

Partitë nisin bisedimet për fatin e Prokurorisë Speciale

Prizreni do të bëhet me “ONE STOP SHOP”

Prizreni do të bëhet me “ONE STOP SHOP”

I liruari nga akuzat në rastin “Drenica” kërkon mbi 90 mijë euro kompensim nga KGJK’ja

I liruari nga akuzat në rastin “Drenica” kërkon mbi 90 mijë euro kompensim nga KGJK’ja

Rreshteri që vrau të riun në Suharekë, i akuzuar edhe për keqpërdorim seksual me të mitur

Rreshteri që vrau të riun në Suharekë, i akuzuar edhe për keqpërdorim seksual me të mitur

Hoxha: Fondet e BE-së janë thelbësore për rrugën tonë integruese

Hoxha: Fondet e BE-së janë thelbësore për rrugën tonë integruese

Arrestohen katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’

Arrestohen katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’

Gani Geci thotë se po rrezikohet nga disa persona me vetura me targa të Shqipërisë

Gani Geci thotë se po rrezikohet nga disa persona me vetura me targa të Shqipërisë

Matoshi mbështet iniciativat për riciklim të mbeturinave

Matoshi mbështet iniciativat për riciklim të mbeturinave

Kosnett: Kosova arrin sukses kur udhëheqin gratë

Kosnett: Kosova arrin sukses kur udhëheqin gratë