Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes

25.12.2018 08:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes

Kreu i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka treguar për gjendjen e rrugës për në Prevallë.

“Për shkak të shiut dhe stuhisë, rruga për Prevallë segmenti Prizren-Reçanë, në shumë vende ka pasur rrëshqitje të gurëve, që paraqesin rrezik për vozitësit. Pas kontaktimit të Drejtorisë së Emergjencave ekipet kanë dalë në terren për pastrim”, ka thënë Haskuka.

“Poashtu mbi fshatin Mushnikovë ka të reshura të dendura të borës dhe qytetarët duhet t’i kenë pajisjet dimërore. Edhe pse kjo rrugë është rajonale dhe kompetencë e Ministrisë, ne si komunë falënderojmë kompaninë e kontraktuar për përgjigje të shpejtë ndaj kërkesës sonë dhe intervenimin. Apelojmë tek qytetarët që të kenë kujdes të shtuar gjatë vozitjes në kushtet dimërore”, ka shtuar më tej ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes

Rrëshqitje gurësh në rrugën nga Prizreni në Prevallë, Haskuka thërret për kujdes

Specialistët e papunë presin reagimin e institucioneve para se t’ia mësyjnë Gjermanisë

Specialistët e papunë presin reagimin e institucioneve para se t’ia mësyjnë Gjermanisë

Ligjërisht, Ahmeti e Limaj do t’i shkojnë pas Thaçit në Bruksel

Ligjërisht, Ahmeti e Limaj do t’i shkojnë pas Thaçit në Bruksel

Haziri: Shef i Dialogut është Thaçi – Limaj e Ahmeti vetëm printues dokumentesh

Haziri: Shef i Dialogut është Thaçi – Limaj e Ahmeti vetëm printues dokumentesh

Ministri Reçica tregon objektivat për vitin 2019

Ministri Reçica tregon objektivat për vitin 2019

Limaj për Krishtlindje: Kjo festë e përçon më së miri mesazhin e paqes, tolerancës dhe humanizmit

Limaj për Krishtlindje: Kjo festë e përçon më së miri mesazhin e paqes, tolerancës dhe humanizmit

Frashër Krasniqi: VV e LDK po na xhelozojnë

Frashër Krasniqi: VV e LDK po na xhelozojnë

Veseli: PDK gjithmonë fiton sepse nuk frikësohet të marr përgjegjësi

Veseli: PDK gjithmonë fiton sepse nuk frikësohet të marr përgjegjësi

Bekim Jashari e përkrah nismën për bashkimin e Mitrovicës

Bekim Jashari e përkrah nismën për bashkimin e Mitrovicës

Nivel alarmant i ndotjes së ajrit në Shkup

Nivel alarmant i ndotjes së ajrit në Shkup

Mbi 1 mijë raste të sulmeve ndaj personave zyrtarë për 5 vjet

Mbi 1 mijë raste të sulmeve ndaj personave zyrtarë për 5 vjet

Komandanti i FSK-së gjenerali Rrahman Rama ndanë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Komandanti i FSK-së gjenerali Rrahman Rama ndanë dhurata për fëmijët e Klinikës së Pediatrisë

Tahiri: 85 ekstradime në vitin 2018, Kosova vend i pasigurt për kriminelët

Tahiri: 85 ekstradime në vitin 2018, Kosova vend i pasigurt për kriminelët

LDK dhe lideri i saj Isa Mustafa nuk u rezistojnë lajmeve të rreme

LDK dhe lideri i saj Isa Mustafa nuk u rezistojnë lajmeve të rreme

Fadil Vokrri me statut të “Qytetarit me Merita të Veçanta”

Fadil Vokrri me statut të “Qytetarit me Merita të Veçanta”

Thaçi flet për bashkimin e Mitrovicës

Thaçi flet për bashkimin e Mitrovicës