Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

28.02.2020 22:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëmbeu vajzën e ish-gruas, e përdhunoi për 20 vite dhe bënë 9 fëmijë së bashku, dënohet me burg të përjetshëm

Një burrë nga Oklahoma, i cili përdhunoi për vite me radhë vajzën e ish- gruas së tij që kur ajo ishte 12 vjeçe dhe më pas u arratis së bashku me të për në Meksikë dhe bënë së bashku 9 fëmijë, është dënuar me burgim të përjetshëm.

Henri Piette, 65 vjeç, u dënua më burgim të përjetshëm dhe mbi të rëndon akuza e rrëmbimit për plot 360 muaj. Por gjithashtu ai akuzohet dhe për marrëdhënie seksuale me një të mitur. Sakaq, burrit iu vendos një gjobë prej 50,000 mijë dollarësh, shkruajnë mediat e huaja.

Piette u arrestua në Meksikë në shtator të 2017, një vit pasi gruaja e tij, e cila njëkohësisht është dhe vajza e ish- gruas, u largua nga shtëpia me tetë nga nëntë fëmijët e tyre dhe kërkoi ndihmën e Ambasadës Amerikane në Meksikë, për të shpëtuar nga mizoritë e tij. Në vitin 1997, ai e rrëmbeu vajzën McGinnis, e cila asokohe ishte 12 vjeçe, nga shkolla e saj në Oklahoma në shenjë hakmarrje ndaj nënës së saj, me të cilën ishin dhe të martuar.

“Unë kurrë nuk kam përdhunuar ndonjë fëmijë. Unë thjesht kamë bërë dashuri me gruan time. Ishim të martuar”, ka thënë ai para gjykatësve.

Megjithatë McGinnis pretendon se ajo është abuzuar nga 65 vjeçari, një vit para se ai ta rrëmbente. Por gruaja nuk i ka treguar për këtë gjë fëmijëve të saj, me qëllimin e vetëm që ata të mos urrenin dhe ta konsideronin si një kafshë.

“Ata nuk e dinin. Unë e ruajta të vërtetën prej tyre derisa shpëtova na Meksika. Kur e mësuan ata u tronditën së tepërmi, sidomos fëmijët e mi më të rritur. Arsyeja që nuk i kam treguar ishte sepse ajo që unë vuaja brenda vetes sime, nuk dëshiroja të ishte vuajtje dhe për ta. Ata do të mbanin mëri babain e tyre dhe ai nga ana tjetër do t’i trajtonte shumë keq”, u shpreh gruaja.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb