Rrëfimi prekës i 23 vjeçares që ka pësuar 90% djegie në trup: Kam gjetur dashurinë e jetës, do të martohem

18.03.2020 21:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëfimi prekës i 23 vjeçares që ka pësuar 90% djegie në trup: Kam gjetur dashurinë e jetës, do të martohem

Një 23 vjeçare, e cila pësoi djegie rreth 90% në trupin e saj, kur ishte foshnjë, është shprehur se ka gjetur dashurinë e jetës dhe shumë shpejt do të martohet.

Terri Calvesbert, nga Halstead i Britanisë, pësoi djegie të shumta në pjesët e trupit, kur ishte vetëm 18 muajshe, pasi shtëpia e saj u përfshi nga flakët.

Mjekët asokohe “shuan” të gjitha shpresat që vogëlushja do të mbijetonte, pasi si pasojë e flakëve ajo mbeti pa flokë, buzë hundë dhe gishtërinj. Por fatmirësisht mjekët arritën që t’i shpëtonin njërën këmbë. Mirëpo historia prekëse e Territ rrëmbeu zemrat e shumë qytetarëve britanikë dhe me ndihmën e tyre ajo iu nënshtrua 50 operacioneve, për të rikuperuar lëkurën e djegur. Tashmë, pas 20 vitesh, ajo është e kënaqur me jetën e saj dhe shumë shpejt do të martohet me të fejuarin, Richard Holmes, 43 vjeç. Terri e përshkruan të fejuarin si “mashkullin ideal për çdo femër”.

“Ai është gjithçka për mua. Është shoku dhe shoqja ime më e mirë”, shprehet ajo.

Më tej ajo shtoi:

Jam vërtetë e emocionuar për dasmën. Natyrisht që do të jem mjaft nervoze atë ditë, por mezi pres që të jem pranë familjarëve dhe miqve të mi. Gjithmonë kam dashur të martohem, por kurrë nuk kam menduar që kjo do të ndodhte në këtë moshë”.

Nga krahu tjetër Rihcard, shprehet se Terri është gruaja më e bukur që ka njohur ndonjëherë dhe ai mezi pret ditën që do të martohet me të.

“Unë kurrë nuk mund të takoja një grua më të bukur se Terri. Mezi po pres që të martohem me të dhe të jem I sinqertë jam me të vërtetë i emocionuar”, tha ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb