Rrëfimi i Fitim Lladrovcit, xhihadistit të dënuem, që nuk i ka ra pishman pse ka shkue n’ISIS

28.10.2016 21:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëfimi i Fitim Lladrovcit, xhihadistit të dënuem, që nuk i ka ra pishman pse ka shkue n’ISIS

Fitim Lladrovci, i dënuem me pesë vjet burg për pjesëmarrje në luftën e Sirisë, nuk asht pendue për rrugën që kishte marrë.

Ai deklaroi nga burgu i Sigurisë së naltë në Gërdovc se kishte me qenë shumë i lumtun sikur t’ishte vra atje si Shehid, raporton RTK, transmeton lajmi.net.

Lladrovci nga Drenasi asht i bindun se myslimanët duhet me jetue në nji shtet të vetëm dhe se ata këtë nuk munden me ba kurrë me bisedime paqësore.

Kosovari, i cili në intervistë për RTK tha se ka shkue në Siri për me ju bashkue ISIS’it, deklaron se: ’Anija e myslimanëve lundron në gjak, sepse vetëm kështu mundet me u realizue shteti islam, në të cilin jetohet simbas Sheriatit”.

Sa i përket ISIS’it, ai deklaron se ata janë nji grup, të cilët vetëm dëshirojnë që jeta me u ba simbs Sheriatit, ashtu siç ka udhëzue simbas tij, profeti Muhamed.

Ai tha se në Siri ka shkue nëpërmjet Aeroportit të Malit të Zi drejt Turqisë, e mandej drejt vatrave të luftës, kurse në kontakt me xhihadistët ka ra nëpërmjet internetit.

Lladrovci tha se nuk asht i penduem për rrugën që ka ndërmarrë dhe se ndjehet mirë që atje ka takue edhe shqiptarët ma të njohur në botën e terroristëve si Lavdrim Muhaxherin e Ridvan Haqifin.

Ai tha se në dy herët e tij që kishte shkue në Siri, i kishte takue këta persona, kurse ma vonë Ridvan Haqifi ishte përzgjedhë nga xhihadistët shqiptarë për me u ba kryesues.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për taksën

Kryeministri jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat, ngul këmbë për taksën

Haradinaj lut Amerikën që ta kuptojë rreth vendimit për taksën

Haradinaj lut Amerikën që ta kuptojë rreth vendimit për taksën

Sejdiu thotë se Amerika është Bibël e Kuran për shqiptarët

Sejdiu thotë se Amerika është Bibël e Kuran për shqiptarët

Shtohet presioni ndaj Haradinajt: Gjermania e porosit ta heqë taksën

Shtohet presioni ndaj Haradinajt: Gjermania e porosit ta heqë taksën

Komuna e Shtimes e gatshme për zbatimin e Programit Nacional për Rininë

Komuna e Shtimes e gatshme për zbatimin e Programit Nacional për Rininë

Nesër finalizohet platforma për dialogun, të enjten dërgohet në Kuvend

Nesër finalizohet platforma për dialogun, të enjten dërgohet në Kuvend

Daçiq: Elliot Engel merr miliona prej shqiptarëve, nuk mund të presim që ai ndryshon karshi Kosovës

Daçiq: Elliot Engel merr miliona prej shqiptarëve, nuk mund të presim që ai ndryshon karshi Kosovës

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

SHBA-të me letër të re për liderët e Kosovës: Nuk mund të besojmë që s’po na dëgjoni

Ismaili merr mbështetje nga ambasadori amerikan për reformat në shëndetësi

Ismaili merr mbështetje nga ambasadori amerikan për reformat në shëndetësi

Ministri Mustafa flet për mundësinë e shkarkimit nga detyra

Ministri Mustafa flet për mundësinë e shkarkimit nga detyra

Haradinaj priti në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko

Haradinaj priti në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko

Ndërpritet greva edhe në dy klinika të QKUK-së

Ndërpritet greva edhe në dy klinika të QKUK-së

Arrestohet i dyshuari për fajde në Prishtinë

Arrestohet i dyshuari për fajde në Prishtinë

Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Shitja online e produkteve që rrisin epshin seksual të femrave, policia nis hetimet

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”

Ministria e Bujqësisë nuk raporton në Komision për dallaveret me grante të zbuluara nga “Koha Ditore”