Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

21.07.2020 09:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldos s’i interesojnë rekordet e veta: Rëndësi kanë fitoret e Juventusit

Cristiano Ronaldo ka insistuar se përderisa rekordet janë të këndshme, më e rëndësishmja është që Juventusi ta fitojë titullin e kampionit, pasi ylli portugez theu rekord si lojtari që arrin t’i shënojë 50 gola në Serie A më së shpejti.

Cristiano Ronaldo e arriti shifrën prej 50 golave në Serie A brenda vetëm 61 ndeshjeve, me golat e tij të shënuara nga fitoren e Juventusit me rezultat 2:1 kundër Lazios në Torino, të hënën, transmeton Gazeta Express.

Pesë-herë fituesi i Topit të Artë i shënoi dy gola brenda tre minutave në pjesën e dytë të ndeshjes, për ta afruar kështu Juventusin te titulli i nëntë radhazi i Serisë A.

Ish-ylli i Real Madridit dhe Manchester Unitedit u bë gjithashtu edhe lojtari i parë që arrin t’i shënojë 50 ose më shumë gola në tri ligat më të mëdha të Evropës – Serie A, La Liga dhe Premierliga.

“Rekordet janë gjithnjë shumë të rëndësishme, por gjëja më e rëndësishme është që skuadra të fitojë”, u shpreh Ronaldo pas ndeshje, në një intervistë të dhënë për Sky Sport Italia.

“Ne jemi një skuadër fenomenale dhe e dëshmuam këtë sërish, edhe pse ne gjithmonë duam të përmirësohemi dhe ta ngremë nivelin”.

“Këto gjëra janë të këndshme, por Këpuca e Artë është një proces i natyrshëm që vjen si pasojë e golave të shënuara për t’ia dhënë fitoren skuadrës tënde”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”