Ronaldo “vendos” rregullat te Juve, shumë lojtarë kundër sjelljes së tij

21.03.2020 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldo “vendos” rregullat te Juve, shumë lojtarë kundër sjelljes së tij

Ditët e fundit ka pasur zëra të shumtë mbi faktin që disa futbollistë të Juventusit janë larguar nga Torino gjatë këtyre ditëve për t’u kthyer pranë familjeve të tyre, qoftë edhe pa lejen e klubit bardhezi.

I tillë ishte rasti i Gonzalo Higuain, që rezultoi se kishte udhëtuar drejt Argjentinës, për t’i qëndruar pranë nënës së sëmurë dhe se kishte marrë lejë më par të drejtuesit e klubit, por mediat italiane tani aludojnë se rregullat te Juve i vendos Cristiano Ronaldo.

Kjo pasi portugezi udhëtoi menjëherë pas përfundimit të ndeshjes me Interin, drejt vendlindjes së tij, në Funchal, Madeira, ku mori me vete edhe familjen si dhe stafin e kujdesit persona, si kuzhinierë, pastruese e kopshtarë.

Cristiano Ronaldo përfitoi nga fakti që Sarri kishte lënë të hënën pushim, por më pas “e teproi zullumin” duke ndenjur në vendlindjen e tij edhe të martën, ndërsa të mërkurën doli lajmi se Rugani është pozitiv, që më pas u pasua nga ndërprerja e stërvitjes.

Megjithatë portugezi nuk e ka herën e parë që udhëton sipas dëshirës dhe jo rrallë është kthyer edhe në stërvitje me një apo dy ditë vonesë, natyrisht pasi ka marrë miratimin e klubit, por kjo gjë nuk u pëlqen aspak lojtarëve të tjerë të skuadrës.

Shumë prej tyre nuk janë dakord me trajtimin prej Princi, që i bëhet portugezit dhe kanë filluar të demonstrojnë të njëjtat sjellje e të njëjtën arrogancë, ndaj jo më kot Maurizio Sarri do të shprehej pas humbjes ndaj Veronës, se ka nevojë për ndihmë, për të rikthyer normalitetin në ekip.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb