Ronaldo fitoi Topin e Artë me rreth 300 vota më shumë se Messi dhe 600 më shumë se Neymari (Foto)

08.12.2017 00:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldo fitoi Topin e Artë me rreth 300 vota më shumë se Messi dhe 600 më shumë se Neymari (Foto)

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e madh individual, Topi i Artë, i cili dhurohet nga revista franceze France Football, duke pasur diferencë të konsiderueshme të votave me ndjekësit e tij, Lionel Messi dhe Neymar.

Ylli portugez ka arritur në numrin pesë të trofeve individual të Topit të Artë, duke barazuar kështu rivalin e tij kryesor, Lionel Messin.

Sulmuesi i Realit ishte gjithmonë favorit shkaku i trofeve të fituar në sezonin e fundit me skuadrën, kombëtaren, por edhe golat e shënuara.

Kështu edhe doli pasi Ronaldo e fitoi Topin e Artë me diferencë të konsiderueshme nga ndjekësi i parë Messi dhe i dyti Neymar.

Ronaldo u zgjodh fitues me plot 946 vota të fituara apo 33.76 për qind, duke lënë Messin mbrapa me rreth 300 vota.

Ylli i Barçës në vend të dytë kishte 670 vota apo 23.91 për qind, ndërsa braziliani i Paris Saint-Germain në vend të tretë kishte 361 vota apo 12.88 për qind.

CR7 mposhti edhe një herë Messin në garë për topin e Artë..

Portieri italian, Gianluigi Buffon përfundoi në vendin e katërt në garën për Topin e Artë me 221 vota të mbledhura apo 7.89 për qind.

Vendi i pestë u rezervua nga ylli kroat i Real Madridit, Luka Modric, i cili në këtë garë kishte 84 vota apo 3 për qind të votave. /Telegrafi/

Këto ishin votat për Topin e Artë 2017:

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ngjarje tronditëse në fund të serialit ‘Deti i jetës sime’, vëllai e vret Diyarin

Ngjarje tronditëse në fund të serialit ‘Deti i jetës sime’, vëllai e vret Diyarin

Perez i përgjigjet Scolarit rreth Ronaldos: Është normale që një mik ta pyesni se si është jeta në Kinë

Perez i përgjigjet Scolarit rreth Ronaldos: Është normale që një mik ta pyesni se si është jeta në Kinë

Bashkimi Evropian do të taksojë gjigantët e teknologjisë me 3% të të ardhurave vjetore

Bashkimi Evropian do të taksojë gjigantët e teknologjisë me 3% të të ardhurave vjetore

Llogaria në Instagram për ata që nuk arrijnë të hipin në tren (Video)

Llogaria në Instagram për ata që nuk arrijnë të hipin në tren (Video)

Unitedi së shpejti edhe me ofertë drejt Realit për Varanen

Unitedi së shpejti edhe me ofertë drejt Realit për Varanen

Çmimi i lartë i këpucëve dhe fustanit të Xhensilës

Çmimi i lartë i këpucëve dhe fustanit të Xhensilës

Përplasja për muri mësim për vogëlushin se nuk duhet ecur me kovë në kokë (Video)

Përplasja për muri mësim për vogëlushin se nuk duhet ecur me kovë në kokë (Video)

Ramiz Krasniqi arsyeton humbjen e thellë ndaj Portugalisë: Luajtëm me një skuadër me përgatitje fizike fenomenale

Ramiz Krasniqi arsyeton humbjen e thellë ndaj Portugalisë: Luajtëm me një skuadër me përgatitje fizike fenomenale

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Gentës?

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Gentës?

Ariu i parë polar në Britani që prej 25 vitesh, shfaqet për herë të parë në ambient të jashtëm

Ariu i parë polar në Britani që prej 25 vitesh, shfaqet për herë të parë në ambient të jashtëm

Batistuta: Roma mund ta eliminojë Barçën

Batistuta: Roma mund ta eliminojë Barçën

Ju mund të blini një iPhone X 4,700 dollarësh me fytyrën e presidentit Rus Vladimir Putin

Ju mund të blini një iPhone X 4,700 dollarësh me fytyrën e presidentit Rus Vladimir Putin

DigitAlb publikon deklaratë zyrtare për konfliktin mes Mustafa Nanos dhe Ilda Bejlerit

DigitAlb publikon deklaratë zyrtare për konfliktin mes Mustafa Nanos dhe Ilda Bejlerit

Kosova dhe Serbia do të ballafaqohen në afërsi të Beogradit

Kosova dhe Serbia do të ballafaqohen në afërsi të Beogradit

Flet ish-bashkëshortja e Blerim Xhemaili: Nuk do martohesha kurrë më me një futbollist!

Flet ish-bashkëshortja e Blerim Xhemaili: Nuk do martohesha kurrë më me një futbollist!

Agjenti i Kondogbias përgënjeshtron raportimet se francezi është kërkuar nga Reali

Agjenti i Kondogbias përgënjeshtron raportimet se francezi është kërkuar nga Reali