Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

25.12.2020 17:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë hapur të dy në lidhje me mbrojtësit më të vështirë me të cilët janë përballur në karrierën e tyre.

Si super ylli i Juventusit ashtu edhe kapiteni i Barcelonës kanë grumbulluar një sasi të pabesueshme të trofeve, gjatë rrugës për të marrë epitetin edhe si dy nga futbollistët më të mirë të gjitha kohërave.

Por Ronaldo dhe Messi kanë pasur pjesën e tyre të betejave me disa nga mbrojtësit më të fortë, dhe disa prej tyre kanë rezultuar shumë më të vështirë se të tjerët, përcjell KosovaPress.

Lionel Messi ka folur për “DAZN” ku nuk e ka përmendur Sergio Ramos ose Diego Godin si mbrojtësit më të vështirë që ai është përballur.

“Pablo Maffeo, mbrojtësi i Gironas, ka qenë ndër më të vështirët që kam luajtur kundër. Aftësitë e tij të pozicionimit, dhe shpejtësia ishin ndër problemet që më dha ai. Ishte e vështirë”, tha Messi.

Në anën tjetër, rivali i tij si një ndër më të mirët e të gjitha kohërave, Cristiano Ronaldo, ka luajtur në Premier Ligë, La Liga, Serie A dhe në Premier Ligën portugeze, dhe e ka emëruar ish legjendën e Chelseat dhe Arsenal Ashley Cole, si mbrojtësin më të vështirë që Ronaldo është përballur kundër.

“Ndër vite kam pasur shumë përballje me Ashley Cole. Ai nuk të lë një minutë për tu mbushur frymë. Cole ishte një lojtar kaq këmbëngulës kur ishte në kulmin e tij të karrierës, i shpejtë, i ashpër në ndërhyrje. E dinit se nuk do të ishte kurrë një lojë e lehtë”, tha Ronaldo për “DAZN”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon