Roma tërhiqet nga gara për Mahrezin

11.08.2017 18:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Roma tërhiqet nga gara për Mahrezin

Drejtori i Romës, Monchi, ka insistuar se klubi nuk do të bëjë ofertë më të lartë për anësorin e Leicester Cityt, Riyad Mahrez.

Klubi italian ofroi 32 milionë funte për algjerianin, por kjo ofertë nuk ishte e suksesshme. Monchi ka thënë se Roma nuk do të tentojë të testojë më shumë “Dhelprat” pasi, sipas tij, “topi është në anën e Leicesterit”.

“Në konferencën e fundit për media unë kam thënë se kemi bërë një ofertë të drejtë, e cila ishte më e larta në histori të klubit. Nuk do të bëjmë oferta tjera”, ka thënë Monchi.

“Ne jemi sjell mirë duke biseduar me Leicester Cityn. Tani topi është në anën e tyre. Jemi duke pritur për përgjigje dhe jemi duke punuar në opsione tjera, por jemi të qetë sepse 90 për qind e kemi ekipin e kompletuar”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Japonia nuk ka fituar Botërorin, por ka fituar zemrat e tifozëve: Largohen nga Rusia duke lënë zhveshtoren e pastër dhe një mesazh falënderues në gjuhen ruse

Japonia nuk ka fituar Botërorin, por ka fituar zemrat e tifozëve: Largohen nga Rusia duke lënë zhveshtoren e pastër dhe një mesazh falënderues në gjuhen ruse

Vazhdojnë negociatat mes Interit dhe Bordeaux për Malcom

Vazhdojnë negociatat mes Interit dhe Bordeaux për Malcom

Zvicra nuk i pranon paratë e mbledhura me peticion për Xhakën e Shaqirin, propozon të dhurohen për një kauzë të mirë

Zvicra nuk i pranon paratë e mbledhura me peticion për Xhakën e Shaqirin, propozon të dhurohen për një kauzë të mirë

Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Bylbyl Sokoli: Japonezët gjithmonë luajnë futboll të hapur dhe kjo i kushtoi me humbje

Bylbyl Sokoli: Japonezët gjithmonë luajnë futboll të hapur dhe kjo i kushtoi me humbje

Belgjika në çerekfinale pas eliminimit të Japonisë me rikthim sensacional

Belgjika në çerekfinale pas eliminimit të Japonisë me rikthim sensacional

Pas LeBron Jamesit, Los Angeles Lakers kërkon shërbimet e Leonard Kawhit

Pas LeBron Jamesit, Los Angeles Lakers kërkon shërbimet e Leonard Kawhit

Dështimi i gjyqtarëve dhe VAR-it, 15 nga 19 penallti duhej të përsëriteshin pasi portierët lëshuan vijën para kohe

Dështimi i gjyqtarëve dhe VAR-it, 15 nga 19 penallti duhej të përsëriteshin pasi portierët lëshuan vijën para kohe

Brazili kalon në çerekfinale pas fitores ndaj Meksikës

Brazili kalon në çerekfinale pas fitores ndaj Meksikës

Interi zyrtarizon mbrojtësit De Vrij dhe Asamoah

Interi zyrtarizon mbrojtësit De Vrij dhe Asamoah

Bellew: I vetmi njeri që mund ta mposhtë Joshuan është Wilder, ndërsa Fury nuk do të rikthehet kurrë në maje

Bellew: I vetmi njeri që mund ta mposhtë Joshuan është Wilder, ndërsa Fury nuk do të rikthehet kurrë në maje

Më dobët se De Gea nuk ka bërë asnjë portier në Botëror që nga viti 1966

Më dobët se De Gea nuk ka bërë asnjë portier në Botëror që nga viti 1966

Drejtori sportiv i Stuttgartit: Pavardin nuk do ta shesim as për 50 milionë euro

Drejtori sportiv i Stuttgartit: Pavardin nuk do ta shesim as për 50 milionë euro