Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

29.05.2020 19:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Brendan Rodgers ka bërë të ditur se kishte dalë pozitiv në testimin për coronavirus në muajin prill, duke u bërë kështu trajneri i dytë pas Mikel Artetas që konfirmon se e ka pasur sëmundjen.

Trajneri i Leicester Cityt ka rrëfyer se kishte filluar të mos ndihej mirë dy javë pas pezullimit të kampionatit anglez, ndërsa i kishte humbur ndjenjën e shijes dhe nuhatjes, si edhe kishte pasur dispne (frymëzënie) akute.

(Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

“Më e çuditshmja ishte nuhatja dhe shija. E han darkën dhe nuk mund të shijosh as nuhatësh asgjë. Kjo ishte gjëja më e madhe”.

“Pastaj e humb forcën. Nuk mund të ecësh as 10 metra pa u mbushur frymë. Më është dukur njësoj si kur jam ngjitur në Mount Kilimanjaro në vitin 2011. Kur arrin në një lartësi të caktuar, ecën dhe e ke të vështirë të marrësh frymë”.

“Herën e parë kur u përpoqa të ushtroj, nuk mund të vrapoja as 10 metra. Vërtet më rrëzoi, por fatmirësisht nuk ishte aq serioz sesa te shumë njerëz të tjerë”.

“Kokëdhimbja, është ndryshe. Kokëdhimbja që kisha, ishte e izoluar në njërën anë të kokës. Mendova: ‘Nëse nuk e kam, çfarë mund të jetë kjo’, prandaj e bëmë testin”.

“Gruaja ime filloi t’i vërente efektet rreth një javë pas meje. Thjesht e dinim se duhej ta kishim. Fatmirësisht arritëm t’i bënim disa teste, 21 ditë pasi unë kisha filluar të ndihem keq. Kur i bëmë testet zbuluam se i kishim antitrupat”, ka rrëfyer 47-vjeçari për BBC

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

146 raste aktive, në Pejë ankohen se IKSHPK po vonon rezultatet e testimeve

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

Ndalohen 60 persona pa maska në kryeqytet, gjobat nisin nga 500 euro

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

Hyseni: Aleanca Surroi–Kurti dhe VV në emër të keqqeverisjes lufton UÇK-në

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

​Daut Haradinaj: Zyrtarë të qeverisë Kurti janë takuar fshehtas me zyrtarë serbë, le ta pyesin AKI-në iu tregon

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë