Rikthehet sonte në fushën e blertë, Rashica

18.05.2020 13:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rikthehet sonte në fushën e blertë, Rashica

Një lajm i madh për të gjithë adhuruesit e futbollit shqiptarë vjen sot, Milot Rashica rikthehet në fushën e blertë sot.

Werder Bremen ia bënë sefte sot, teksa të gjitha shtetet që lavdëruan protokollin shtetëror të shëndetësisë nga Gjermania dhe drejtuesit e federatave tjera do të jenë me katër sy nga divisioni i parë në futbollin gjerman, përcjell GazetaBlic.

Werderi i Milot Rashicës do të jetë nikoqir i Bayer Leverkusen, ndeshje kjo që luhet të sonte me fillim nga ora 20:30.

Rashica ka qenë fantastik edhe në këtë sezon për skuadrën gjermane kur deri para pezullimit të sezonit në muajin mars kishte shënuar 7 gola dhe 4 asistime në 20 ndeshje sa kishe luajtur.

Rashica pritet që të ketë po të njëjtën formë pasi që ka punuar vazhdimisht edhe në karantinë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kusari-Lila: Pas fitores në Podujevë, së shpejti do të ketë ndryshime në krejt Kosovën

Kusari-Lila: Pas fitores në Podujevë, së shpejti do të ketë ndryshime në krejt Kosovën

Ahmeti uron Bulliqin për fitoren në Podujevë

Ahmeti uron Bulliqin për fitoren në Podujevë

Kurti e quan referendum fitoren e Vetëvendosjes në Podujevë

Kurti e quan referendum fitoren e Vetëvendosjes në Podujevë

​KQZ publikon rezultatet për Podujevë, VV fiton bastionin e LDK-së

​KQZ publikon rezultatet për Podujevë, VV fiton bastionin e LDK-së

​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Sami Hamiti e Sami Kurteshi ‘rroken’ keq në konferencën e KQZ-së

Sami Hamiti e Sami Kurteshi ‘rroken’ keq në konferencën e KQZ-së

VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

KEK-u tejkalon planin e prodhimit

KEK-u tejkalon planin e prodhimit