Ricciardo pret garën e Meksikës duke festuar Halloween-in (Foto)

27.10.2016 20:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ricciardo pret garën e Meksikës duke festuar Halloween-in (Foto)

Daniel Ricciardo e pret Çmimin e Madh të Meksikës në Formula 1 duke festuar ditën e Halloween-it. Piloti australian i Red Bullit tashmë ndodhet në kryeqytetin meksikan, ku do të zhvillohet gara e radhës e këtij Botërori, me Ricciardon që preferoi t’u bashkohet shumë personave në këtë festë të përvitshme.

Në një intervistë për Reuters, Ricciardo, i pikturuar në fytyrë për shkak të festimeve, deklaroi se Rosberg është favoriti për të fituar garën meksikane si dhe Botërorin e Formulës 1, pavarësisht se Hamilton nuk dorëzohet.

“Nuk kam asnjë preferencë. Mendoj se Rosberg është në pozita shumë të forta për të fituar garën e sidomos Botërorin. Hamilton do t’i duhet të fitojë të gjitha garat e mbetura, ndërsa Rosberg mund t’ia lejojë vetes të gabojë në ndonjë prej tyre. Çmimi i Madh i Meksikës do të jetë emocionues dhe Rosberg mund t’ia dalë mbanë”, deklaroi Ricciardo.

Daniel Ricciardo për momentin pozicionohet në vendin e tretë në klasifikimin për pilotë me 227 pikë, pas Nico Rosberg me 331 pikë dhe Lewis Hamilton me 305.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)