Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

14.02.2019 10:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Daniel Ricciardo beson se do të frymëzohet nga Lewis Hamilton pasi zbuloi bolidin e ri të Renaultit për sezonin 2019.

Pas pesë vjetësh në Red Bull, Ricciardo mori vendimin dramatik për të lënë ekipin e Milton Keynes dhe t’i bashkohet skuderisë franceze.

Vitin e kaluar, Renault u rendit i katërti në renditjen e konstruktorëve me 122 pikë duke mbetur pas Mercedesit, Ferrarit dhe Red Bullit.

Lewis Hamilton dhe Daniel Ricciardo

Por, Ricciardo po frymëzohet prej Hamiltonit, i cili në sezonin e parë me Mercedesin përfundoi i katërti në kampionat.

“Unë me siguri se do të marr diçka nga suksesi i Lewisit me Mercedesin”, tha 29-vjeçari, Ricciardo.

“Sukseset e britanikut nuk ishin të menjëhershme, por që më pas erdhën edhe titujt e njëpasnjëshëm. Pra, kjo sigurisht që është motivuese dhe provë se mund të arrish çdo gjë në karrierë”, pohoi australiani.

Ndryshe, Ricciardio deri më tani ka shtatë fitore në shtigje të ndryshme dhe në 29 raste e ka gjetur vendin në podiume. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë