Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

21.07.2020 11:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Revolucion tek Vushtrria, klubi hapë konkurs pune për 28 pozita

FC Vushtrria që nga edicioni i ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Parë. Klubi vushtrrias nuk ia doli ta sigurojnë mbijetesën, duke u renditur në vendin e parafundit në Superligë.

Për këtë klubi ka paralajmëruar reformim të skuadra. Duke shpallur konkurs për të gjitha pozitat në skuadër.

“Viciana Sports Club për “K.F. Vushtrria”, me rastin e riorganizimit të klubit dhe në vazhdën e ndryshimeve të vazhdueshme për punë dhe profesionalizëm, shpall konkurs për këto pozita:

Me orar të plotë:

• Drejtor ekzekutiv (CEO)

• Zyrtar Financiar

• Drejtor sportiv

• Sekretar i klubit

• Koordinator i klubit (përgjegjës për organizimin e ndeshjeve dhe koordinimin e aktiviteteve tjera brenda hapësirave të klubit)

• Menaxher i stadiumit (dhe aseteve tjera përcjellëse)

• Zyrtar për media

• Kryetrajner për Skuadren A

• Ndihmës trajner për Skuadren A

• Trajner i portierëve për Skuadren A

• Trajner kondicional

• Përgjegjës për sektorin e scout-ëve (përzgjedhësve të futbollit)

• Evidentues statistikor

• Fizioterapeut

• Doktor i përgjithshëm

• Drejtor / Koordinator i shkollës së fubollit

• Trajner për grupmosha (U-19, U-17, U-15, U-13, U-11, U-9)

Me orar të pjesshëm (part-time):

• Scout (nga të gjitha qytetet e Kosovës)

• Shitës i biletave

• Fotograf

• Video Xhirues / Animator

• Punëtor në byfen e stadiumit

• Mirëmbajtës i objekteve të stadiumit (pastrues)

Konkursi mbetet i hapur per 14 dite, prej dites se publikimit”, shkruhet në njoftimin e FC Vushtrria./kp/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjosa Osmani: Në LDK do të kthehesha nëse reformohet

Vjosa Osmani: Në LDK do të kthehesha nëse reformohet

​Gjykata Speciale nuk komenton vërtetësinë e dosjeve të dala në publik

​Gjykata Speciale nuk komenton vërtetësinë e dosjeve të dala në publik

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë të zbatohet siç është nënshkruar

Ambasadori amerikan: Marrëveshja e Shtëpisë së Bardhë të zbatohet siç është nënshkruar

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka nisur hetimet për dokumentet e dërguara në OVL UÇK

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka nisur hetimet për dokumentet e dërguara në OVL UÇK

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Hoti: Çdo sulm që bëhet ndaj botës demokratike, është sulm ndaj popullit të Kosovës

Hoti: Çdo sulm që bëhet ndaj botës demokratike, është sulm ndaj popullit të Kosovës

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Pesë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh në Kosovë

Pesë të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orësh në Kosovë

50 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

50 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

SHBA-të, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

SHBA-të, Kosova dhe Serbia nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

​Për një vit regjistrohen 470 biznese të reja në Ferizaj

​Për një vit regjistrohen 470 biznese të reja në Ferizaj

Haradinaj pret në takim shefin e zyrës së BE-së, flasin për zhvillimet në vend

Haradinaj pret në takim shefin e zyrës së BE-së, flasin për zhvillimet në vend

Vdes gazetari i njohur Sulejman Gashi

Vdes gazetari i njohur Sulejman Gashi

Meral Sadriu-Vokshi emërohet drejtoreshë për Buxhet dhe Financa në Gjilan

Meral Sadriu-Vokshi emërohet drejtoreshë për Buxhet dhe Financa në Gjilan

Kushdo që e sheh këtë person, ta lajmërojë menjëherë Policinë

Kushdo që e sheh këtë person, ta lajmërojë menjëherë Policinë

​Punëtorët teknikë në spitale paralajmërojnë bojkotim të punës

​Punëtorët teknikë në spitale paralajmërojnë bojkotim të punës