Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

09.02.2019 16:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

Ekspertët kanë mbetur të befasuar me një re misterioze, që ngjante shumë me ajrin e kondensuar që e lënë fluturaket.

Askush nuk ka ditur të jepë përgjigje për strukturën që u shfaq në Sidbury Hill të Anglisë, shumë afër Stonehenge, transmeton Telegrafi.

Studiuesit universitar të motit dhe zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes, kanë mbetur të hutuar me renë, që nuk dihet si është formuar.

Fenomeni për të cilin askush nuk po gjen përgjigje

Imazhi i mahnitshëm është shkrepur nga David Hargrave, i cili ishte duke e shëtitur qenin, kur hasi në pamjen e pazakontë. Ngjyra portokalli e mbyllur, besohet të jetë shkaktuar nga perëndimi i diellit.

Zona ku është shfaqur reja, shfrytëzohet për të testuar armët e fuqishme dhe stërvitjen e ushtarëve, por atë ditë nuk raportohet se ka pasur ndonjë manovër.

Organizata për Mbrojtjen e Infrastrukturës, që është përgjegjëse për atë zonë, nuk ka dhënë deklaratë më të hollësishme, vetëm se nuk ka pasur atë ditë asnjë aktivitet.

Zyrtarë nga Bristol University dhe ekspertët e dronave që veprojnë në atë regjion, nuk kanë ditur të japin përgjigje lidhur me krijesën e pazakontë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

Barcelona e hapur për ofertat në drejtim të Coutinhos

Barcelona e hapur për ofertat në drejtim të Coutinhos

Chrome do të lejojë luajtjen e videove të YouTube me butonët e tastierave dhe monitorëve

Chrome do të lejojë luajtjen e videove të YouTube me butonët e tastierave dhe monitorëve

Dreri kërceu në pishinën e një shtëpie, për të shmangur sulmin nga luani i malit (Video)

Akil Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, tani lufton për medaljen e Bronztë

Akil Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, tani lufton për medaljen e Bronztë

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

Lakra, super-ushqimi që trajton ulcerën në lukth, e detoksikon mëlçinë dhe e ndalon inflamacionin

Vizitorja donte ta ushqente, mjellma i kundërvihej duke e ndjekur ta kafshonte (Video)

Vizitorja donte ta ushqente, mjellma i kundërvihej duke e ndjekur ta kafshonte (Video)

Akil Gjakova i pandalshëm, siguron gjysmëfinalen në Grand Slamin e Parisit

Akil Gjakova i pandalshëm, siguron gjysmëfinalen në Grand Slamin e Parisit

Sarri: Hazard dhe Higuain kanë gjuhën e njëjtë të futbollit

Sarri: Hazard dhe Higuain kanë gjuhën e njëjtë të futbollit

Mbajeni këtë bimë brenda dhe kurrë minjtë s’do të futen në shtëpinë tuaj

Mbajeni këtë bimë brenda dhe kurrë minjtë s’do të futen në shtëpinë tuaj

Solari: Vinicius i prekur nga tragjedia në Flamengo

Solari: Vinicius i prekur nga tragjedia në Flamengo

Ja sesi të përdorni Instagram për të shtuar listat e e-mail-eve

Ja sesi të përdorni Instagram për të shtuar listat e e-mail-eve

Solskjaer kërkon që të mos blihen lojtarë të shtrenjtë

Solskjaer kërkon që të mos blihen lojtarë të shtrenjtë

Hysaj i ofrohet Interit, pasi klubi zikaltër nuk do ta blejë përfundimisht Sime Vrsaljkon

Hysaj i ofrohet Interit, pasi klubi zikaltër nuk do ta blejë përfundimisht Sime Vrsaljkon

Joga për dobësim: Ushtrim i cili ndihmon që shpejt dhe shëndetshëm ta zgjidhni problemin e shtresave yndyrore

Joga për dobësim: Ushtrim i cili ndihmon që shpejt dhe shëndetshëm ta zgjidhni problemin e shtresave yndyrore

Philadelphia e mund Denverin, vazhdon forma e frikshme e Golden State

Philadelphia e mund Denverin, vazhdon forma e frikshme e Golden State