Regjisori i La La Land, Chazelle, shpallet regjisori më i mirë i vitit

05.02.2017 20:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Regjisori i La La Land, Chazelle, shpallet regjisori më i mirë i vitit

Regjisorët e Hollywoodit e kanë nderuar me çmim regjisorin e filmit La La Land, Damien Chazelle, duke shtuar edhe më shumë gjasat e filmit për çmimin Oskar.

Chazelle është shpallur regjisori më i mirë i vitit nga Shoqëria e Regjisorëve të Amerikës (DGA).

Viteve të kaluara, filmi i regjisorëve që e kanë fituar këtë çmim i kanë fituar edhe çmimet e Akademisë Amerikane të Filmit, Oskar, që këtë vit ndahen më 26 shkurt.

La La Land është nominuar 14 herë për Oskar, duke e arritur rekordin e filmit Titanik si ndër filmat me më së shumti nominime.

Njejtë siç po ndodh rregullisht së fundi, edhe kjo ceremoni është karakterizuar me fjalime politike që kryesisht cak i kanë vendimet e presidentit amerikan, Donald Trump.

“Nuk do të qëndroja këtu pa imigrantët”, ka thënë presidenti i Shoqërisë së Regjisorëve të Amerikës, Paris Barclay në fjalimin hapës që u prit me ovacione nga të pranishmit, transmeton rel.

Në këtë ceremoni, regjisori, Ridley Scott është nderuar me çmimin për vepër jetësore.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrëfimi i shqiptarit: 11 vagona treni më kaluan mbi trup, sot jetoj pa këmbë e duar

Rrëfimi i shqiptarit: 11 vagona treni më kaluan mbi trup, sot jetoj pa këmbë e duar

Haradinaj: Kurti të zbatojë reciprocitetin por ta mbajë taksën ndaj Serbisë

Haradinaj: Kurti të zbatojë reciprocitetin por ta mbajë taksën ndaj Serbisë

Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind

Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind

Po fillon zbatimi i recetës elektronike

Po fillon zbatimi i recetës elektronike

Qeveria shkurton investimet, bëhet gati akti normativ, mungojnë 65 milionë euro

Qeveria shkurton investimet, bëhet gati akti normativ, mungojnë 65 milionë euro

Haradinaj: Kosova i përket botës, të cilës i prinë Amerika dhe do të jetë gjithmonë krah saj në rreshtin e paqes

Haradinaj: Kosova i përket botës, të cilës i prinë Amerika dhe do të jetë gjithmonë krah saj në rreshtin e paqes

Tjetër skandal, Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë në librat shkollorë në Shqipëri

Tjetër skandal, Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë në librat shkollorë në Shqipëri

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar

Ngërçi me Kushtetuesen, Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin

Ngërçi me Kushtetuesen, Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin

Albin Kurti: Shpend Maxhuni as nuk është dashur të dekorohet e lëre të kthehet në polici

Albin Kurti: Shpend Maxhuni as nuk është dashur të dekorohet e lëre të kthehet në polici

Franca ratifikon Protokollin e Maqedonisë së Veriut për në NATO

Franca ratifikon Protokollin e Maqedonisë së Veriut për në NATO

Hapet Qendra e 13-të Informuese për Shëndetin e Gruas edhe në Obiliq

Hapet Qendra e 13-të Informuese për Shëndetin e Gruas edhe në Obiliq

Acarimi i raporteve Kosovë-Shqipëri ndër vite

Acarimi i raporteve Kosovë-Shqipëri ndër vite

BQK: Çmimet për sigurimin e veturave nuk janë ndryshuar nga viti 2001

BQK: Çmimet për sigurimin e veturave nuk janë ndryshuar nga viti 2001

Haradinaj pret në takim investitorë nga Shqipëria dhe Izraeli

Haradinaj pret në takim investitorë nga Shqipëria dhe Izraeli

Koalicioni, nesër pritet takimi Kurti-Mustafa

Koalicioni, nesër pritet takimi Kurti-Mustafa