“Refuzimi i Albin Kurtit që të dalë në emisione e ushqen një precedent shumë të rrezikshëm”

15.01.2021 14:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Refuzimi i Albin Kurtit që të dalë në emisione e ushqen një precedent shumë të rrezikshëm”

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi ka thënë se refuzimi i kreut të LVV-së, Albin Kurtit që të dalë në emisione e ushqen një precedent shumë ta rrezikshëm në raport me zhvillimin dhe përhapjen e të vërtetave politike si dhe të progresit të mendimit politik, raporton Gazeta Express.

Këto komente Kuçi i ka bërë përmes një shkrimi në Facebook.
Ajo thotë se me këtë pozicion ai lë për të kuptuar që po vetmjaftohet me projektin e tij politik dhe si i tillë ai paraqet të vërtetat absolute për çështjet shoqërore.

“Ani pse një vit kohë prej që ka përfunduar fushata e kaluar, është kohë e konsiderushme që do të duhej t’i shërbente për t’i avancuar qëndrimet e tija dhe jo t’i konzervoj ato në dogma të pakontestueshme. Idetë politike duhet t’i nënshtrohen riegzaminimit të vazhdueshëm, vetëm në këtë mënyrë ato reflektojnë nevojën për progresin shoqëror dhe krijojnë hapësirë për përfshirjen e perspektivave të padëgjuara që në të shumtën e rasteve janë perspektiva të grupeve të nëpërkëmbura”, ka thënë Kuçi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Refuzimi i Albin Kurtit që të dalë në emisione e ushqen një precedent shumë të rrezikshëm”

“Refuzimi i Albin Kurtit që të dalë në emisione e ushqen një precedent shumë të rrezikshëm”

​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

Shefi i Zyrës së BE-së firmos tri projekte me vlerë 11.8 milionë euro për Kosovën

Shefi i Zyrës së BE-së firmos tri projekte me vlerë 11.8 milionë euro për Kosovën

Ish-ministri i Arsimit i bashkohet PDK-së

Ish-ministri i Arsimit i bashkohet PDK-së

Qeveria miraton masat e reja dhe lehtëson procedurën e blerjes së vaksinës anit-Covid

Qeveria miraton masat e reja dhe lehtëson procedurën e blerjes së vaksinës anit-Covid

Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë