Redmi 7 sjell dy kamera dhe bateri 4,000 për 100 dollarë

20.03.2019 06:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Redmi 7 sjell dy kamera dhe bateri 4,000 për 100 dollarë

Rreth Redmi 7 është përfolur prej kohësh por nënmarka e Xiaomi ka vendosur më në fund të hedhë dritë rreth telefonit.

Produkti më i ri kompanisë ka procesor Snapdragon 632, 2GB ose 4GB RAM, 16 ose 64GB memorie, një bateri 4,000 mAh dhe ekran 6.26-inç HD+ me Gorilla Glass 5.

Xiaomi ka integruar edhe mbrojtjen p2i të rezistencës ndaj ujit për ta mbrojtur telefonin nga pikat e shiut apo çfarëdolloj lagështire.

Telefoni i ri i Xiaomi gjithashtu ka dy kamera të pasme me sensorë 12+2-megapiksel. Fotot selfie realizohen nga një kamër 8-megapiksel lokalizuar në një “notch” minimal.

Aspekte të tjera të telefonit që duhen përmendur janë kufjet 3.5mm, rrezet infra të kuqe dhe një skaner i shenjave të gishtërinjve në pjesën e pasme të telefonit.

Redmi 7 del në shitje për 104 dollar për modelin 2GB/16GB memorie, 119 dollarë për modelin 3GB/32GB memorie dhe 149 dollarë për modelin 4GB/64GB memorie.

Përveç telefonit Xiaomi prezantoi edhe një palë kufje të reja wireless që i quan Redmi AirDots. Ato vinë me teknologjinë Bluetooth 5 dhe kushtojnë 15 dollarë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Redmi 7 sjell dy kamera dhe bateri 4,000 për 100 dollarë

Redmi 7 sjell dy kamera dhe bateri 4,000 për 100 dollarë

Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

Gjermania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G

Gjermania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G

Firefox 66 bllokon videot që luhen automatikisht me zë

Firefox 66 bllokon videot që luhen automatikisht me zë

Reduktimi i tarifave roaming me Kosovën nis nga 1 Korriku

Reduktimi i tarifave roaming me Kosovën nis nga 1 Korriku

Si shkoi çmimi i telefonëve nga 200 në 2000 dollarë?

Si shkoi çmimi i telefonëve nga 200 në 2000 dollarë?

Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Instagram teston një funksion për shitjen e produkteve direkt nga platforma

Instagram teston një funksion për shitjen e produkteve direkt nga platforma

Pas iPad Apple rifreskon kompjuterët iMac

Pas iPad Apple rifreskon kompjuterët iMac

Vizaton profile identike fytyrash, me të dy duart në të njëjtën kohë – në tabelën prapa krahëve (Video)

Vizaton profile identike fytyrash, me të dy duart në të njëjtën kohë – në tabelën prapa krahëve (Video)

Firefox 66 bllokon videot të luhen automatikisht me zë

Firefox 66 bllokon videot të luhen automatikisht me zë

Mikpritja e përditshme që një qen i madh ia bën pronarit (Video)

Mikpritja e përditshme që një qen i madh ia bën pronarit (Video)

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Rita Ora mbjell pemë në Indonezi, ia dedikon gjyshërve

Rita Ora mbjell pemë në Indonezi, ia dedikon gjyshërve

Xiaomi fitim rekord, sytë drejt ekspansionit global

Xiaomi fitim rekord, sytë drejt ekspansionit global

Paratë e fëmijëve po i shpenzonte me tri gra të tjera, bashkëshortja i hakmerret keq burrit (Video)

Paratë e fëmijëve po i shpenzonte me tri gra të tjera, bashkëshortja i hakmerret keq burrit (Video)