Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

15.05.2020 16:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

Ministri në detyrë i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka mori pjesë në diskutimin online të organizuar nga Shoqata Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar GmbH / GIZ në Kosovë.

Në njoftimin e MIE-së thuhet se rezultatet e Samitit të Zagrebit, të kuptuarit e Metodologjisë së Re të Zgjerimit, pritjet nga e Ardhmja e Evropës, dhe përgatitja dhe aplikimi i Kosovës për Statusin e Kandidatit u diskutuan dhe u shkëmbyen pikëpamjet, në mes të Blerim Rekës dhe Armend Zemaj, Kryetar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian, Mark Barrett, Drejtues i Ekipit të GIZ për procesin e integrimit në BE në Kosovë, si dhe Dragan Tilev, ekspert i angazhuar nga GIZ për integrim Evropian, të mbështetur nga Shoqata Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ) GmbH në Kosovë,transmeton Klan Kosova.

Procesi i integrimit në BE vazhdon të konsiderohet si emërues i përbashkët në të gjithë institucionet e Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

Realizohet shkëmbim diskutimesh mbi procesin integrues të BE-së

Bislimi i PDK-së, dështimi me testimet është një nga 100 dështimet më të mëdhaja të Kurtit

Bislimi i PDK-së, dështimi me testimet është një nga 100 dështimet më të mëdhaja të Kurtit

Gjilani vazhdon me lirimin e hapësiave publike nga uzurpatorët

Gjilani vazhdon me lirimin e hapësiave publike nga uzurpatorët

Sylë Tahirsylaj tregon se sa janë të rrezikshme erërat e fundit

Sylë Tahirsylaj tregon se sa janë të rrezikshme erërat e fundit

Rriten çmimet e produkteve bujqësore

Rriten çmimet e produkteve bujqësore

Kurti: Konsumimi i prodhimeve vendore shumë i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve

Kurti: Konsumimi i prodhimeve vendore shumë i rëndësishëm në mbështetje të prodhuesve

Tërnava: Të presim edhe pak ditë për hapjen e xhamive

Tërnava: Të presim edhe pak ditë për hapjen e xhamive

Paralajmërohet protestë masive me autobusë në Kosovë

Paralajmërohet protestë masive me autobusë në Kosovë

NISMA numëron një sërë problemesh rreth mësimit në distancë, jep rekomandime për testin e Maturës

NISMA numëron një sërë problemesh rreth mësimit në distancë, jep rekomandime për testin e Maturës

Shërbimi Korrektues i Kosovës nga e hëna do të fillojë me lehtësimin e masave

Shërbimi Korrektues i Kosovës nga e hëna do të fillojë me lehtësimin e masave

Borrell: BE-ja udhëheq dialogun Kosovë-Serbi, SHBA-ja partner

Borrell: BE-ja udhëheq dialogun Kosovë-Serbi, SHBA-ja partner

Sveçla e Qalaj vizitë në Merdare

Sveçla e Qalaj vizitë në Merdare

Gjykata e Apelit konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministrit Kujtim Gashi

Gjykata e Apelit konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministrit Kujtim Gashi

Partitë taktizojnë me koronavirusin për datën e zgjedhjeve

Partitë taktizojnë me koronavirusin për datën e zgjedhjeve

Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi

Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi

Thaçi: Grupi qeveritar në krye me Kurti duhet të japë përgjegjësi “për shtytje në vetëvrasje” të studentit Agon Musliu

Thaçi: Grupi qeveritar në krye me Kurti duhet të japë përgjegjësi “për shtytje në vetëvrasje” të studentit Agon Musliu