Reali mposht Valencian dhe bëhet finalisti i parë i Superkupës

08.01.2020 22:11

Reali i është finalisti i parë i Superkupës së Spanjës, që këtë vit për herë të parë në histori po diskutohet nga 4 skuadra, ku përveç madrilenëve marrin pjesë edhe Barcelona, Valencia e Atletico Madrid, ndërsa po organizohet në Arabinë Saudite.

Gjysmëfinalja e parë ishte ajo mes “Los Blancos” dhe Valencias dhe u zhvillua në stadiumin “Mbreti Abdullah” në Jeddah, ndërsa madrilenët arritën të triumfojnë me rezultatin e pastër 1-3, në një ndeshje të dominuar totalisht.

Toni Kroos zhbllokoi sfidën për të besuarit e Zinedine Zidane në minutën e 15’, ndërsa në të 39-ën ishte fantazisti spanjoll Isco, që shënoi edhe golin e dytë në portën e Valencias.

Në pjesën e dytë gjeti rrugën e rrjetës edhe kroati Luka Modric, ndërsa në minutat shtesë arbitri akordoi një penallti për Valencian me ndihmën e VAR-it, të cilën e shndërroi në gol Dani Parejo.

Nesër në mbrëmje do të zhvillohet edhe gjysmëfinalja e dytë mes Barcelonës dhe Atleticos së Madridit, me fituesen që do të diskutojë trofeun në fundjavë përballë Realit të Madridit./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq