Real Madridi kërkon golat

30.09.2015 18:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi kërkon golat

Skuadra e udhëhequr nga Rafa Benitez nuk ka pësuar shumë, por ka dështuar të shënojë në dy ndeshje deri tani, diçka që synon të mos e përsërisë të mërkurën mbrëma ndaj Malmos.

Një nga gjërat më interesante të Ligës së Kampionëve është të pasurit e rastit për të eksploruar mundësi dhe horizonte të reja, në aspektin sportiv dhe gjeografik. Në këtë aspekt, Real Madridi të mërkurën përballet me skuadrën suedeze për të parën herë në një garë zyrtare – një mundësi e mirë për të gjithë që janë të interesuar për trashëgiminë vikinge. Në periferi të Malmos është një muze i vikingëve, Foteviken.

Malmo është larg skuadrës që arriti finalet e Kupës Europiane të vitit 1979, në të cilën qenë mposhtur nga Nottingham Forest. Për momentin, qëllimi i tyre real është kalimi i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve pa u mposhtur me rezultat të thellë.

Barazimi i Madridit ndaj Malagas është një ngjarje të cilës nuk duhet dhënë shumë rëndësi. Me 31 gjuajtje në portë, mbretërit treguan fuqinë e tyre. Por, asgjë nuk shkundë dyshimet më shumë se një fitore me disa gola avantazh. Në këtë aspekt Cristiano Ronaldo ka qenë në qendër të vëmendjes në tri ndeshjet e fundit, në të cilat nuk ka shënuar asnjë gol. Ai ende nuk ka arritur të thyejë rekordin e klubit të vendosur nga Raul Gonzales me 323 gola në fanellën e Los Blancos.

Fuqia modeste e kundërshtarit të së mërkurës do të thotë se Rafa Benitez do të bëjë rotacione dhe do të përfshijë në skuadër Arbeloan, Casemiron e Vasquezin, ndërsa të lënduar mbeten Pepe, Ramos, James, Bale e Jese.

Malmo synon që në këtë ndeshje të vazhdojë ndeshjet pa humbje në shtëpi, pas 11 të tillave deri tani.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

PSG shpreh interesim për Allegrin

PSG shpreh interesim për Allegrin

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron