Real Madridit iu mohuan dy pretendime për penallti

13.01.2018 19:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Pritet të këtë ankesa ndaj zyrtarëve të referimit në La Liga nga kryeqyteti spanjoll pasi Real Madridit iu mohuan dy pretendime për penallti në ndeshjen e së shtunës pasdite ndaj Villarrealit.

Gjyqtari i ndeshjes Undiano Mallenco e pa një prekje me dorë dhe ndërhyrjen ndaj Cristiano Ronaldos dhe vendosi që asnjëri incident nuk ishte mjaftueshëm i vlefshëm për të akorduar penallti, shkruan Marca, përcjell Express.

Në minutën e 36-të të ndeshjes, u duk se goditja e lehtë me kokë e Gareth Bale u devijua nga dora e Alavaro Gonzalezit, por gjyqtari e bëri të qartë se prekja nuk ishte e vlefshme për penallti.

Incidenti i dytë ndodhi pak para përfundimit të pjesës së parë.

Ronaldo ishte brenda zonës së penalltisë dhe përplas me Marion, por Mallenco nuk akordoi penallti me Iscon që ishte faktikisht në pozitë jashtë loje në fillim të aksionit./GazetaExpress/

Reali i humbi këtë ndeshje me rezultat minimal 1-0. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hëna e zezë, Astrologe Meri paralajmëron rënie për këtë shenjë horoskopi

Hëna e zezë, Astrologe Meri paralajmëron rënie për këtë shenjë horoskopi

A jeni ju shkaktari që fëmija “ha” emocionet e veta?

A jeni ju shkaktari që fëmija “ha” emocionet e veta?

Po shkëlqen në Kampionatin Botëror, Forsberg objektivi kryesor i Romës

Po shkëlqen në Kampionatin Botëror, Forsberg objektivi kryesor i Romës

Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Kjo iraniane mburret që ka të pasme seksi – por edhe që i flet katër gjuhë

Kjo iraniane mburret që ka të pasme seksi – por edhe që i flet katër gjuhë

Jennifer Lopez shfaq linjat pranë të dashurit

Jennifer Lopez shfaq linjat pranë të dashurit

Tjetër gol nga Prishtina, Januzi shënon të katërtin

Tjetër gol nga Prishtina, Januzi shënon të katërtin

Bie ‘shi i kuq’ banorët frikësohen se mund të jetë ndonjë ogur i keq (Video)

Bie ‘shi i kuq’ banorët frikësohen se mund të jetë ndonjë ogur i keq (Video)

Tre mënyra për t’u bërë më të lumtur brenda pak çasteve

Tre mënyra për t’u bërë më të lumtur brenda pak çasteve

Gjilani vazhdon me përforcime, nënshkruajnë Magani dhe Meireles

Gjilani vazhdon me përforcime, nënshkruajnë Magani dhe Meireles

Miss Bum Bum: Nëse kjo Kombëtare e fiton Botërorin, unë do të zhvishem

Miss Bum Bum: Nëse kjo Kombëtare e fiton Botërorin, unë do të zhvishem

Gruaja zbulon arsyen pse e tradhtoi burrin për tri vjet rresht

Gruaja zbulon arsyen pse e tradhtoi burrin për tri vjet rresht

Dua Lipa vjen kaq elegante dhe joshëse me fustan transparent

Dua Lipa vjen kaq elegante dhe joshëse me fustan transparent

Malta miraton tre ligje në mbështetje të teknologjisë blockchain

Malta miraton tre ligje në mbështetje të teknologjisë blockchain

Era Istrefi në lidhje me producentin e këngës së botërorit?

Era Istrefi në lidhje me producentin e këngës së botërorit?

Flet Abedin Januzaj: Shqipëria nuk i bëri ftesë kurrë Adnanit, Sokoli dhe Munishi nuk janë më patriotë se unë

Flet Abedin Januzaj: Shqipëria nuk i bëri ftesë kurrë Adnanit, Sokoli dhe Munishi nuk janë më patriotë se unë