Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

25.03.2019 18:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Olghe Balliu, është 13 vjeç me origjinë shqiptare dhe ka bërë për vete një klub legjendar si Reali i Madridit.

Orët e fundit në internet ka filluar të qarkullojë e të bëjë xhiron e botës një video e vogëlushit shqiptar teksa bën 198 xhonglime me një top tenisi madje kanë filluar ta quajnë Lionel Messi i ri.

‘Messi kishte bërë 180 xhonglime”,tregon babai i vogëlushit Lulzim Balliu që filmoi arritjen e të birit që aktualisht është te Cittadella. Tashmë mbi të i ka hedhur sytë pikërisht Reali i madridit që po e vëzhgon me vëmendje atë duke ditur se nuk mund ta marrë në radhët e tij përpara moshës 16 vjeçare të futbollistit.

Olghe 145cm i gjatë, u përzgjodh nga Reali i Madridit për ta pasur në akademinë e tij, gjatë zhvillimit të një turneu në Itali.

‘Olghe e ka trashëguar pasionin për futbollin nga bashkëshorti im-tregon për Ansën, nëna e 13 vjçarit, Mimoza Balliu-që i vogël ishte me topin në këmbë dhe kur ishte 5 vjec bëri 100 xhonglime. Idhulli i tij është Messi, ka të njëjtin fizik e sheh veten te ai. Cristiano Ronaldo është shumë ndryshe edhe pse Olghe është tifoz i Juventusit” deklaroi nëna e vogëlushit, shkruan Top-Channel përcjellë Klan Kosova.

Për sa i përket provës me Realin e Madridit, nëna e tij Mimoza tregohet e kujdesshme teksa deklaron se ka shumë entuziazëm por shton se duhet parë nëse ka të ardhme apo jo.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Real Madridi vëzhgon vogëlushin shqiptar

Taksa ka izoluar Kosovën dhe kryeministrin Haradinaj – pak udhëtime jashtë vendit

Taksa ka izoluar Kosovën dhe kryeministrin Haradinaj – pak udhëtime jashtë vendit

Rrëfimi trishtues i Nekibe Kelmendit më 1999 për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj

Rrëfimi trishtues i Nekibe Kelmendit më 1999 për vrasjen e bashkëshortit dhe djemve të saj

Stoltenberg: Gjeorgjia do t’i bashkohet NATO-s, Rusia nuk vendos

Stoltenberg: Gjeorgjia do t’i bashkohet NATO-s, Rusia nuk vendos

Gjilani ndalon kurset private në shkollat publike

Gjilani ndalon kurset private në shkollat publike

Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

Kur tetë futbollistë profesionistë luajnë kundër 380 fëmijëve – dhe rezultati përfundon baras (Foto/Video)

Gashi: Presim që karateistët tanë të kthehen me medalje nga Spanja

Gashi: Presim që karateistët tanë të kthehen me medalje nga Spanja

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei

BE injoron paralajmërimet Amerikane për Huawei

Kryeshefi i Telekomit ndalon punësimet

Kryeshefi i Telekomit ndalon punësimet

Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

Sonte fitorja për “kuq e zinjtë” një detyrim

Ky është reagimi i Listës Serbe pas shkarkimit të zëvendësministres nga Haradinaj

Ky është reagimi i Listës Serbe pas shkarkimit të zëvendësministres nga Haradinaj

Kërkesë 30 ditë paraburgim ndaj të dyshuarit për “Zjarrvënie”

Kërkesë 30 ditë paraburgim ndaj të dyshuarit për “Zjarrvënie”

Beqaj: Po synojmë që me punën tonë të krijojmë barazi gjinore dhe sociale

Beqaj: Po synojmë që me punën tonë të krijojmë barazi gjinore dhe sociale

Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës për zbatimin e Ligjit për shqipen

Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës për zbatimin e Ligjit për shqipen

Motori i kërkimit në gjuhën Shqipe Gjirafa merr një investim të dytë prej 6.7 milionë dollarësh

Motori i kërkimit në gjuhën Shqipe Gjirafa merr një investim të dytë prej 6.7 milionë dollarësh

Haradinaj: Taksa nuk po e izolon Kosovën

Haradinaj: Taksa nuk po e izolon Kosovën