Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

11.01.2019 02:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

Një nga surprizat e vërteta të kohës sa ishte në krye të Real Madridit, Julen Lopetegui ishte mungesa e minutave që i kishte Vinicius, talenti që erdhi me shumë bujë nga Flamengos.

Dita e mërkurë e vendosi brazilianin si mbret të ri të ‘Santiago Bernabeus’.

Një shfaqje e madhe e lojtarit që i fitoi minutat vetëm në drejtimin e Santiago Solarit, ndërsa përkrahësit e Los Blancos e priten shumë mirë paraqitjen e ish- yllit Flamengos.

Të mërkurën mbrëma ka pasur një lidhje të veçantë mes lojtarit dhe publikut.

Vinicius Junior para ndeshjes . (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Largimi i Cristiano Ronaldos ka lënë paksa një vakum për një superstar në Real Madrid, por edhe një mungesë të përparimit dhe krijimit në sulm.

Vinicius luan futbollin në një mënyrë të tillë (sulm përpara dhe krijimtari nga këmbët) që i bën tifozët që të rrinë me kureshtje çdo herë që ai e merrte topin kundër Leganesit.

Në Santiago Bernabeu ekzistonte një ndjenjë e emocioneve të dukshme brenda tribunave.

Vinicius Junior në aksion . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Karriera e Karim Benzemas është përshkruar më shumë me ndihmë për shokët  se sa për egoizmin e tij për golat dhe kjo ka bërë që të ketë edhe një partneritet premtues me yllin e ri, shkruan Marca në analizën e tyre për yllin e ri brazilian.

Në fitoren e arritur në Kupë ndaj Leganes, por edhe në humbjen në La Liga ndaj Real Sociedad, Benzema dhe Vinicius janë lidhur mirë së bashku.

Francezi dha një pasim të përsosur për brazilianin të mërkurën mbrëma, i cili u tregua altruist dhe pasoi te Vazquez që e kishte portën e zbrazët.

Vinicius Junior e Henrique Casemiro . (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Asistimi i pestë i brazilianit që është tani në nivel të numrave me asistime sa Benzema dhe Gareth Bale.

Pastaj qershia mbi tortë në këtë ndeshje ishte goli.

Braziliani i ri e goditi me një gjuajtje të bukur gjysmë volej, për ta dërguar në cepin e pambrojtur të portierit, duke treguar vërtet madhështinë e tij teknike.

Festa e golit . (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Shumë duartrokitje kur ai lëshoi fushën, pasi një ‘mbret’ i ri po lind në klubin mbretëror. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

“Fabrika e parave” e mban emrin e Borussia Dortmundit – 400 milionë euro shitje në pesë vite me yje si Dembele, Aubameyang e Pulisic

“Fabrika e parave” e mban emrin e Borussia Dortmundit – 400 milionë euro shitje në pesë vite me yje si Dembele, Aubameyang e Pulisic

“E drejta për tu harruar” nuk duhet të aplikohet botërisht thotë Gjykata e Lartë Evropiane

“E drejta për tu harruar” nuk duhet të aplikohet botërisht thotë Gjykata e Lartë Evropiane

Bayern Munich vazhdon t’i blejë më të mirët nga klubet e tjera gjermane – Ballack, Neuer, Lewa e tani Pavard, 20 vite histori blerjesh

Bayern Munich vazhdon t’i blejë më të mirët nga klubet e tjera gjermane – Ballack, Neuer, Lewa e tani Pavard, 20 vite histori blerjesh

Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

Barcelona humb nga Levante, kualifikimin e kërkon pas një jave në Nou Camp

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere

E zyrtarizuan lidhjen, Arbenita për Feron: Gjëja më e mirë ndonjëhere

Windows 10 18312 sjell opsione për menaxhimin e diskut dhe resetimin

Windows 10 18312 sjell opsione për menaxhimin e diskut dhe resetimin

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

Heerenveen ia cakton çmimin e largimit Arbër Zenelit, yllin e Kosovës e duan në Turqi, Francë, Itali e Angli

Nga Beckham te Gazza dhe nga Ince te Cole – këta janë dhjetë yje britanikë që u përpoqën të luajnë në Itali

Nga Beckham te Gazza dhe nga Ince te Cole – këta janë dhjetë yje britanikë që u përpoqën të luajnë në Itali

Galaxy S10, Samsung jep datën e prezantimit

Galaxy S10, Samsung jep datën e prezantimit

Rruga më e pjerrët në botë ndodhet në Zelandë të Re, por ky rekord pritet t’i takojë një rruge në Wales (Foto)

Rruga më e pjerrët në botë ndodhet në Zelandë të Re, por ky rekord pritet t’i takojë një rruge në Wales (Foto)

Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

Levante – Barcelona, formacionet zyrtare

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo