Real Madridi i ofron Modricit rinovim kontrate me dyfishim page

10.08.2018 15:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi i ofron Modricit rinovim kontrate me dyfishim page

Raportet e mediave në Spanjë dhe në Itali thonë se Real Madridi është i etur për të mbajtur në skuadër objektivin e Interit, Luka Modric, kështu që do t’i ofrojë atij një kontratë të re me shifra të mëdha.

Nerazzurrët kanë një marrëveshje personale me mesfushorin kroat, por janë duke pritur për të parë nëse Los Blancos do t’i përmbahet ‘marrëveshjes së zotrinjëve’ për ta lejuar atë të largohet.

Deri më tani gjigantët spanjollë kanë insistuar se mënyra e vetme që ata do të lejojnë një transferim është nëse dikush paguan klauzolën e lirimit prej 750 milionë euro.

Sot, gazeta spanjolle Marca ka raportuar se Real Madridi është gati t’i ofrojë Modricit një kontratë të re për ta bindur atë të qëndrojë.

Modric thuhet se ka marrëveshje personale me Interin (Getty Images)

Mbretërit kanë konsideruar se paga e tij aktuale prej 6.5 milionë euro në sezon është shumë e ulët dhe duan t’ia rrisin ndjeshëm atë.

Edhe mediumi italian SportMediaset pajtohet me lajmin e Marcas, duke raportuar se mesfushorit do t’i ofrohet pagë prej 13 milionë eurosh në sezon vetëm për të qëndruar në Bernabeu.

Kjo ofertë do të tejkalonte 10 milionë eurot e raportuara të ofruara nga Interi, një ofertë e cila gjithashtu përfshin edhe transferimin e Modrict me një kontratë të madhe te kinezët e Jiangsu Suningut kur ai largohet nga Italia.

Ndryshe, gjithçka pritet të zbulohet sonte gjatë mbrëmjes ku mendohet se do të ndodh takimi i shumëpritur në mes të kroatit me presidentin Florentino Perez. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Shuhet në moshën 65 vjeçare bashkëthemeluesi i Microsoft

Shuhet në moshën 65 vjeçare bashkëthemeluesi i Microsoft

Shqipëri – Skoci, fillon shitja e biletave nga FSHF

Shqipëri – Skoci, fillon shitja e biletave nga FSHF

Turisti filmon shpërthimin e vullkanit në Indonezi, i shpëton “për një fije floku” gurëve gjigant që binin (Video)

Turisti filmon shpërthimin e vullkanit në Indonezi, i shpëton “për një fije floku” gurëve gjigant që binin (Video)

Ancelotti vështron situatën e Jamesit, e do te Napoli

Ancelotti vështron situatën e Jamesit, e do te Napoli

Çipet e reja Wi-Fi të Qualcomm mund të transmetojnë deri në 10Gbps

Çipet e reja Wi-Fi të Qualcomm mund të transmetojnë deri në 10Gbps

Presidentin turk e zë gjumi gjatë konferencës me homologun moldav (Video)

Presidentin turk e zë gjumi gjatë konferencës me homologun moldav (Video)

Elvana po vuan, është edhe ky fakt

Elvana po vuan, është edhe ky fakt

E frikshme dhe seksi, Zaimina Vasjari gati për Halloween

E frikshme dhe seksi, Zaimina Vasjari gati për Halloween

Kjo fotografi tregon se kush po merret me linjat e Atifete Jahjages

Kjo fotografi tregon se kush po merret me linjat e Atifete Jahjages

Bëjeni këtë, që të kënaqeni plotësisht në seks

Bëjeni këtë, që të kënaqeni plotësisht në seks

Interi kthen interesimin për Malcomin

Interi kthen interesimin për Malcomin

Google shkëput Chrome dhe Search nga Androidi në Evropë

Google shkëput Chrome dhe Search nga Androidi në Evropë

Dua Lipa vjen me këngë të re “Kiss and Make Up”

Dua Lipa vjen me këngë të re “Kiss and Make Up”

Chiellini: Juventusi nuk është i pamposhtur, Interi dhe Napoli janë rivalët për titull

Chiellini: Juventusi nuk është i pamposhtur, Interi dhe Napoli janë rivalët për titull

Del në shitje modeli buxhetor iPhone XR

Del në shitje modeli buxhetor iPhone XR

Ende pa i bërë dy orë jetë, luani mbyt gjirafën e vogël (Video, +18)

Ende pa i bërë dy orë jetë, luani mbyt gjirafën e vogël (Video, +18)