Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

13.01.2018 02:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

Real Madridi dhe Manchester Unitedin janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar.

Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo Neymarin.

Për ta marrë atë nga PSG, që pagoi 222 milionë euro, ‘Los Blancos’ janë gati të paguajnë 400 milionë euro.

Në anën tjetër Manchester United duket që e kanë edhe më seriozisht.

Sipas ‘Le10Sport’, United po përgatit plot 500 milionë euro për sulmuesin.

Mourinho po kërkon një yll për sulmin e skuadrës së tij. Kandidati kryesor deri tani ka qenë Antoine Griezmann, por orët e fundit duket se vështrimi i “Djajve të Kuq” është hedhur nga braziliani.

Neymar ka shënuar 20 gola dhe ka dhënë 14 pasime për gol në 22 ndeshjet që ka luajtur deri tani me PSG. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Jonida Maliqi provokuese e shtrirë në shtrat

Jonida Maliqi provokuese e shtrirë në shtrat

Projektorët mbi Itali, yjet e futbollit zbresin në stadiumet e këtij vendi për Ligën e Kampionëve

Projektorët mbi Itali, yjet e futbollit zbresin në stadiumet e këtij vendi për Ligën e Kampionëve

Me këto poza ish e dashura i tregon Neymarit çfarë ka humbur

Me këto poza ish e dashura i tregon Neymarit çfarë ka humbur

Destiny 2 falas për tu shkarkuar deri në 18 Nëntor

Destiny 2 falas për tu shkarkuar deri në 18 Nëntor

Festoi 20-vjetorin e lindjes, i kacavjerrë në kranin e lartë afro 200 metra (Foto)

Festoi 20-vjetorin e lindjes, i kacavjerrë në kranin e lartë afro 200 metra (Foto)

Dhjetë mbrojtësit anësor më të vlefshëm në botë, Hysaj i shtati

Dhjetë mbrojtësit anësor më të vlefshëm në botë, Hysaj i shtati

Banorët e mesjetës shfrytëzonin gjethet e fierit për të trajtuar zbokthin, zbulon studimi i bërë në një trup që i përket shekullit të IX-të (Foto)

Banorët e mesjetës shfrytëzonin gjethet e fierit për të trajtuar zbokthin, zbulon studimi i bërë në një trup që i përket shekullit të IX-të (Foto)

Apple do të shesë modelet të riparuara të iPhone 8

Apple do të shesë modelet të riparuara të iPhone 8

Milani konsideron transferimin e Baillyt gjatë janarit

Milani konsideron transferimin e Baillyt gjatë janarit

Peshkaqeni i bardhë sulmon rrjetën e peshkimit, peshkatari rrezikon të filmojë ngjarjen (Video)

Peshkaqeni i bardhë sulmon rrjetën e peshkimit, peshkatari rrezikon të filmojë ngjarjen (Video)

Achraf: Lopetegui nuk kishte kohë për të treguar potencialin e tij

Achraf: Lopetegui nuk kishte kohë për të treguar potencialin e tij

Pranoi propozimin për martesë, por jo edhe të fotografohej me unazë në gisht – kushërira nuk e la pa fotografi të fejesës (Foto)

Pranoi propozimin për martesë, por jo edhe të fotografohej me unazë në gisht – kushërira nuk e la pa fotografi të fejesës (Foto)

Kishte njoftuar se do vriste veten, shitet në ankand për 234 mijë euro letra e poetit Charles Baudelaire

Kishte njoftuar se do vriste veten, shitet në ankand për 234 mijë euro letra e poetit Charles Baudelaire

Është e martuar me milioner, ja reagimi i Eminas kur shikon një çantë super të shtrenjtë

Është e martuar me milioner, ja reagimi i Eminas kur shikon një çantë super të shtrenjtë

Immobile imiton Brozovicin, pastaj shënoi një nga golat më të bukur të javës në Serie A

Immobile imiton Brozovicin, pastaj shënoi një nga golat më të bukur të javës në Serie A

Konfirmohet dorëheqja e Fadil Sahitit si kryetar i Bashkimit

Konfirmohet dorëheqja e Fadil Sahitit si kryetar i Bashkimit