Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

08.11.2018 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

Real Betis dhe Milani do të përballen mes vete në stadiumin ‘Benito Villamarin’.

Spanjollët kanë fituar në ndeshjen e parë të fazës së grupeve duke fituar 2-1.

Milani kërkon hakmarrje dhe rikthim në vendin e parë në grup.

Betisi ka një skuadër simpatike me disa emra të njohur që kërkojnë shpërthim në arenën ndërkombëtare.

Pamje nga ndeshja e parë (Luzzani/Getty Images)

Trajneri Quique Setien do të sulmojë me  Joachim dhe Sanabria.

Në anën tjetër Gennaro Gatusso, do të luajë nga minuta e parë në sulm me Cutronen dhe Suson në sulm .

Ndërsa në mesfushë do të luajnë  Calhanoglu, Bakayoko dhe Kessie.

Ndeshja fillon në ora 21:00. /Telegrafi/


Betis: Pau López, Mandi, Bartra, Feddal; Tello, Lo Celso, Carvalho, Junior Firpo; Canales; Joaquin, Sanabria.

Milan: Reina; Musacchio, Zapata, Rodríguez; Borini, Bakayoko, Kessiè, Çalhanoglu, Laxalt; Suso, Cutrone.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

Real Betis – Milan, formacionet zyrtare: ‘Luftë’ për vendin e parë

De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Dropbox prezanton shtojcat

Dropbox prezanton shtojcat

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale