Reagon Fluidi: Afera me cigare nuk na përket neve, ngarkesa është bë në Maqedoni nga persona të pa njohur për Korporatën Fluidi

17.11.2019 11:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Reagon Fluidi: Afera me cigare nuk na përket neve, ngarkesa është bë në Maqedoni nga persona të pa njohur për Korporatën Fluidi

Korporata FLUIDI: Afera me cigare nuk na përketë neve, ngarkesa është bërë diku në Maqedoni nga persona të pa njohur per Korporatën Fluidi

Një video e cila po qarkullon së fundi nëpër rrjetet sociale, ku shihet dogana hungareze e cila kap një ngarkesë me kontrabandë, e maskuar me produktet të Jaffa Champions nga “Fluidi Coorporation”. Në fillim, kjo video ka ngjallur reagime të shumta tek qytetarët të cilët janë dëshpruar tej mase me ato pamje, të cilat flisnin për një përfshirje në biznes të pisët një kompani dhe një familje shumë serioze dhe të ndershme, ashtu sic njihen.

Agjencia e Lajmeve “Bota Sot” i ka kontaktuar menagjerë të Korporatës “Fluidi” njëherit edhe anëtarë të familjes Mustafa, të cilët në mënyrë kategorike janë distancuar nga pamjet të cilat shihen në atë video, duke thënë se ajo që shihet në pamje nuk i përketë punës tonë 25 vjecare me nderë.
“Puna jonë tash e 25 vite ka qenë e bazuar në angazhim, ndershmëri,rrespekt dhe përkushtim të madhë në prodhim por edhe në të bërit biznes në përgjithësi. Pamjet të cilat i shihni në atë video janë për të ardhur keq, me të vërtet personat përgjegjës duhet të ndëshkohen nga organet e rendit atje ku është kapur ajo ngarkes, sepse ashtu jo se e dëmtojnë imazhin tonë, pasi që ne, besimin tek klientët e kemi të shenjtë dhe të ndërtuar ndërë vite, por gjerat të tilla janë kriminale dhe nuk duhet toleruar. Ajo cka është për të ardhur keq, se këta keqbërës me siguri e kanë përdorur seriozitetin e kompanisë tonë, që më lehtë të manipulojnë organet e rendit të shtetit hungarez”, janë shprehur për “Bota Sot” nga “Fluidi Corporation.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi përplaset me Vuçiqin: Kërkimi i kompromisit pa na njohur si shtet është provokim

Thaçi përplaset me Vuçiqin: Kërkimi i kompromisit pa na njohur si shtet është provokim

IKD reagon ndaj sulmeve verbale e ofendimeve që iu bënë monitorueses së tyre në seancë gjyqësore

IKD reagon ndaj sulmeve verbale e ofendimeve që iu bënë monitorueses së tyre në seancë gjyqësore

Thaçi më 24 dhjetor thërret mbledhjen për konstituimin e Kuvendit

Thaçi më 24 dhjetor thërret mbledhjen për konstituimin e Kuvendit

Rama: Italia mbetet partneri kryesor i Shqipërisë

Rama: Italia mbetet partneri kryesor i Shqipërisë

Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në

Kurti për postin e Presidentit: S`ka pengesë që na ndal në arritjen e koalicionit me LDK-në

Murtezaj: Nga detyrimet e trashëguara Administrata Tatimore mbledh mbi 100 milionë euro

Murtezaj: Nga detyrimet e trashëguara Administrata Tatimore mbledh mbi 100 milionë euro

GLPS dhe ÇOHU: Vetingut në sistemin e drejtësisë mund ta kthejë besimin e qytetarëve

GLPS dhe ÇOHU: Vetingut në sistemin e drejtësisë mund ta kthejë besimin e qytetarëve

Haxhiu e qartë për LDK’në: Nëse insistoni në presidentin, vendi shkon në zgjedhje

Haxhiu e qartë për LDK’në: Nëse insistoni në presidentin, vendi shkon në zgjedhje

Foto e rrallë e Handkes në Prishtinë: Ky ishte mesazhi skandaloz që e përçoi

Foto e rrallë e Handkes në Prishtinë: Ky ishte mesazhi skandaloz që e përçoi

Haradinaj: Personat e fundit të strehuar në Parkun inovativ gjerman në Prizren u kthyen në Shqipëri

Haradinaj: Personat e fundit të strehuar në Parkun inovativ gjerman në Prizren u kthyen në Shqipëri

Vuçiq: Jemi të gatshëm të bisedojmë për kompromis

Vuçiq: Jemi të gatshëm të bisedojmë për kompromis

Veseli mbërrin në Kosovë: Lavdi e përjetshme për UÇK-në dhe popullin saj

Veseli mbërrin në Kosovë: Lavdi e përjetshme për UÇK-në dhe popullin saj

ATK-ja thyen rekord, inkason 44 milionë € më shumë se vitin e kaluar

ATK-ja thyen rekord, inkason 44 milionë € më shumë se vitin e kaluar

Arrestohen dy persona në Viti të cilët kishin aplikuar për vizë me dokumente false

Arrestohen dy persona në Viti të cilët kishin aplikuar për vizë me dokumente false

QKSS: Gratë kosovare të përjashtuara nga sektori i sigurisë

QKSS: Gratë kosovare të përjashtuara nga sektori i sigurisë

Kurtit do të takohet me Mustafën, pask kthimit të tij nga Gjermania

Kurtit do të takohet me Mustafën, pask kthimit të tij nga Gjermania