Razer Blade 15 është një laptop lojërash 4K me çmim marramendës

24.04.2019 14:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Razer Blade 15 është një laptop lojërash 4K me çmim marramendës

Razer bëri disa ndryshime të mëdha në linjën e laptopëve Blade duke përfshirë një ekran 4K OLED me një çmim aq të lartë saqë nuk do të dëshironit ta dini.

Tashmë që e dini që ka një çmim marramendës, kurioziteti ngelet tek ajo çfarë ofron dhe pse njerëzit do të shpenzonin një pasuri për të.

Në të vërtetë ofrohen disa konfigurime të Razer Blade 15 të ri por ai që ne jemi të interesuar është model 4K OLED me ekran me prekje.

Ekrani është i mrekullueshëm me një rezolucion të lartë dhe teknologji të avancuar. Natyrisht për këtë ekran nevojitet një kartë grafike potente si NVIDIA RTX 2080 e cila lejon luajtjen e çdo loje të avancuar ditëve të sotme pa probleme.

Për lojtarët që janë më pak të interesuar për rezolucionin por më shumë për performancën, Razer ofron modelin me ekran 1080p dhe frekuencë rifreskimi 240Hz. Lojtarët mund të marrin një frekuencë të tillë me koston e një ekrani 4K dhe teknologjinë OLED.

Procesori i fshehur në brendësi është i gjeneratës së 9-të Intel Core i7-9750H me frekuencë 2.6Ghz dhe turbo 4.5Ghz. gjithashtu vjen me 16GB RAM dhe 512GB SSD.

Pavarësisht ekranit laptopi ka të njëjtin harduer të fuqishëm. Së fundi vijmë tek çmimi që përmendëm në fillim. Modeli 4K OLED kushton 3,299 dollarë ndërsa modeli 1080p 240Hz 2,999 dollarë.

Për ata që nuk duan limitet e performancës së lojërave, me 1,999 dollarë mund të zgjedhin një prej konfigurimeve bazë të Blade 15. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë