Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

17.05.2020 20:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Komuna e Ferizajt vazhdon të prijë në nivel vendi me numrin më të lartë të personave të prekur me coronavirus.

Sipas IKSHPK-së, në 24 orët e fundit në këtë komunë janë regjistruar edhe pesë raste të reja, prej tyre katër në qytet dhe një në Balaj.

Komuna e Ferizajt njofton se të gjitha rastet e reja janë me kontakt, teksa iu uron shërim pacientëve të prekur me CIVID-19.

Ndryshe, Ferizaj ka gjithsej 129 raste me coronavirus, prej tyre dy me përfundim fatal.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes

23 të shëruar dhe shtatë raste të reja në Kosovë me COVID-19

23 të shëruar dhe shtatë raste të reja në Kosovë me COVID-19

Sot e diela fundit e kufizimeve në Shqipëri

Sot e diela fundit e kufizimeve në Shqipëri

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Basha: Vetëm sa ka filluar protesta

Basha: Vetëm sa ka filluar protesta

Formacioni i Juventusit për edicionin e ri me dy transferime të reja

Formacioni i Juventusit për edicionin e ri me dy transferime të reja

Dimitrov: Nuk ka një bazë ligjore për të na thënë tani diçka për emrin tonë dhe gjuhën maqedonase

Dimitrov: Nuk ka një bazë ligjore për të na thënë tani diçka për emrin tonë dhe gjuhën maqedonase

Nga La Liga: Do të lejohen skuadrat të stërvitin me nga 14 lojtarë pas 18 majit

Nga La Liga: Do të lejohen skuadrat të stërvitin me nga 14 lojtarë pas 18 majit

Kina: Të dhënat e reja, numri i rasteve asimptomatike vazhdon të rritet

Kina: Të dhënat e reja, numri i rasteve asimptomatike vazhdon të rritet

Osmani tregon çka i dhuruan vajzat për ditëlindje

Osmani tregon çka i dhuruan vajzat për ditëlindje

Kurti: Ne duhet të jemi mbrojtësit e çdo cepi të kulturës sonë

Kurti: Ne duhet të jemi mbrojtësit e çdo cepi të kulturës sonë

Harvard: Temperatura mbi 25 gradë celsius ulin ndjeshëm rrezikun e infeksionit me COVID-19

Harvard: Temperatura mbi 25 gradë celsius ulin ndjeshëm rrezikun e infeksionit me COVID-19

Basha, Kryemadhi: Mos njihni shtetin e Edi Ramës

Basha, Kryemadhi: Mos njihni shtetin e Edi Ramës

Qytetarët: Mirëpresim lehtësimin e masave kundër COVID-19

Qytetarët: Mirëpresim lehtësimin e masave kundër COVID-19

Nga Kosova kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, 10 teatro anulojnë shfaqjet

Nga Kosova kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, 10 teatro anulojnë shfaqjet