Rast i rëndë në Zvicër, kosovari 38 vjeçar kërcen nga kati i tretë dhe lëndohet rëndë

21.01.2020 16:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rast i rëndë në Zvicër, kosovari 38 vjeçar kërcen nga kati i tretë dhe lëndohet rëndë

Në Lenzburg të Kantonit Aargau një person është hedhur nga kati i 3-të i një ndërtese banimi të hënën në mbrëmje. Tani ai, me lëndime të rënda është shtruar në spital.

Një zënkë familjare duket të jetë zhvilluar në Lenzburg në mbrëmjen e të hënës. Një burrë 38-vjeçar ka kërcyer nga ballkoni në katin e 3-të i një ndërtese banimi në Lenzburg AG, shkruan blick.ch

Më vonë, kanë dalë në dritë edhe detaje tjera: gruaja e 38 vjeçarit kishte telefonuar urgjencën në orën 16 pasdite dhe e ka njoftuar se burri e kishte goditur atë dhe njërin nga fëmijët, përcjell albinfo.ch. Policia kishte shkruar menjëherë në ndërtesën në fjalë.

Kur policia u takua në apartament me të dyshuarin për dhunë, si fillimisht kishte pasur sjellje të qetë. Por papritur, ai kishte kapur një thikë të cilën e kishte mbajtur në qafë.

Edhe pse policët janë përpjekur ta qetësonin dhe të merrnin nën kontroll situatën për një kohë të gjatë, ai kishte shkuar në ballkon, dhe duke e mbajtur ende thikën në dorë ishte ulur në murin e ballkonit..

Ndërkohë që policët po bisedonin me të për minuta të tërë, ai papritmas ra poshtë, transmeton albinfo.ch. Për pasojë, kosovari ka pësuar lëndime të rënda duke rënë nga lartësia prej gati tetë metrash.

Një autoambulancë e ka transportuar atë në Spitalin Kantonal Aarau, ku është dashur të operohej. Aktualisht asnjë informacion i mëtejshëm nuk është në dispozicion mbi gjendjen e tij shëndetësore.

Gruaja dhe fëmijët kanë shpëtuar të padëmtuar. Prapavija dhe motivet e personit në fjlë janë ende të paqarta. Zyra e prokurorit publik në Lenzburg-Aarau ka hapur një hetim penal.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas fyerjeve, kërcënimeve dhe mbetjes pa punë të nënës së tij, Iviqi thotë se i intereson vetëm futbolli

Pas fyerjeve, kërcënimeve dhe mbetjes pa punë të nënës së tij, Iviqi thotë se i intereson vetëm futbolli

Kryeministri Kurti i del në mbrojtje lojtarit serb të cilit iu larguan prindërit nga puna

Kryeministri Kurti i del në mbrojtje lojtarit serb të cilit iu larguan prindërit nga puna

OVL e UÇK-së thotë se mbi dy mijë veta u larguan nga lista e veteranëve

OVL e UÇK-së thotë se mbi dy mijë veta u larguan nga lista e veteranëve

Shefi i deputetëve të AAK’së: Kushdo që ka sulmuar Hotin ka bërë shumë mirë

Shefi i deputetëve të AAK’së: Kushdo që ka sulmuar Hotin ka bërë shumë mirë

Erion Haxhnikaj nga Isniqi i Deçanit është diagnostikuar me leukeminë akute, ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Erion Haxhnikaj nga Isniqi i Deçanit është diagnostikuar me leukeminë akute, ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Godet me thikë nënën e tij dhe më pas i vë flakën

Godet me thikë nënën e tij dhe më pas i vë flakën

Partitë paralajmërojnë fushatë të tensionuar elektorale

Partitë paralajmërojnë fushatë të tensionuar elektorale

Gafa e Qeverisë Kurti, këshilltari i Kryeministrit nuk është Doktor Shkence

Gafa e Qeverisë Kurti, këshilltari i Kryeministrit nuk është Doktor Shkence

Pas të shtënave gjatë natës në Prishtinë, mbetët një i plagosur

Pas të shtënave gjatë natës në Prishtinë, mbetët një i plagosur

Mustafa i ashpër për taksën: Asnjë tarifë e reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me SHBA-në dhe BE-në

Mustafa i ashpër për taksën: Asnjë tarifë e reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me SHBA-në dhe BE-në

Veprim skandaloz, me vezë sulmohet zëvendëskryeministri Avdullah Hoti

Veprim skandaloz, me vezë sulmohet zëvendëskryeministri Avdullah Hoti

Abdixhiku ‘urdhër’ Komunës së Prishtinës për ta anuluar vendimin në lagjen në afërsi së Liqenit në Badovc

Abdixhiku ‘urdhër’ Komunës së Prishtinës për ta anuluar vendimin në lagjen në afërsi së Liqenit në Badovc

Të bashkuar LDK-ja, kërkojnë koordinim me SHBA’në për reciprocitetin

Të bashkuar LDK-ja, kërkojnë koordinim me SHBA’në për reciprocitetin

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Ne, qytetarët e dorës së dytë

Ne, qytetarët e dorës së dytë

Zyrtarët policorë me probleme psikologjike kështu duhet të trajtohen!

Zyrtarët policorë me probleme psikologjike kështu duhet të trajtohen!