Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

15.07.2020 13:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Werder Bremeni nuk po pranon ta shesë yllin kosovar për një shumë më të ulët se 25 milionë euro

Leipzigu është për momentin klubi më i interesuar për shërbimet e Milot Rashicës, shkruan Gazeta Express.

Mirëpo, kërkesa e Werder Bremenit për yllin kosovar po duket e lartë nga ana e Leipzigut.

Klubi aktual i përfaqësuesit kosovar i do 25 milionë euro për kartonin e 24 vjeçarit.

Ndërkohë, Leipzigu deri tash i ka ofruar 15 milionë euro plus 3 milionë të tjerë nga bonuset.

Rashica është i interesuar për t’u larguar nga Werderi dhe po pret që ta bëjë hapin e radhës në karrierë.

Ylli kosovar do të ishte i kënaqur nëse i bashkohet Leipzigut, ku do ta kishte mundësinë të luajë në Ligën e Kampionëve.

Por, atë e duan edhe Borussia Dortmundi e Hertha Berlini në Gjermani.

Gjithashtu, në Itali e pëlqejnë Milani, Napoli dhe Lazio.

Kurse, në Angli vushtrriasin e vëzhgojnë Liverpooli, Aston Villa, West Hami dhe Wolverhamptoni.

Rashica ka kontratë me Werderin deri në vitin 2022.

Ai i ka realizuar 11 gola këtë sezon dhe ishte lojtari kryesor i Bremenit në dy sezonet e fundit. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”