Raporton për herë të fundit para pensionimit, emocionohet dhe nuk mund të përmbajë lotët (Video)

04.04.2018 20:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Raporton për herë të fundit para pensionimit, emocionohet dhe nuk mund të përmbajë lotët (Video)

Mark Gilberg ka shërbyer për 37 vjet, në një departament policor në Arizona të Shteteve të Bashkuara dhe ishte shumë i përkushtuar për profesionin.

Andaj, derisa po jepte raportin e fundit prej terrenit, u emocionua shumë dhe nuk përmbajti lotët, transmeton Telegrafi.

Atë e ka filmuar e bija, teksa kthente kokën anash dhe dëneste, pasi nuk po mund të pajtohej që po pensionohet.

“Kam filluar karrierën më 11 mars 1981, ky është raporti im i fundit”, ka thënë ai me vështirësi, ndërsa operatorja dëgjohet duke i thënë, se është duke e bërë edhe atë për të qarë.

Pasi i falënderoi të gjithë për bashkëpunimin, Gilberg tha se ishte nder dhe privilegj për të, që të ishte në mesin e tyre. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Solari ende beson në titull të kampionit në La Liga

Solari ende beson në titull të kampionit në La Liga

30 vite kanë kaluar dhe ky kompjuter Apple IIe ende funksionon

30 vite kanë kaluar dhe ky kompjuter Apple IIe ende funksionon

Prishtina përforcohet me Rodney Bullock

Prishtina përforcohet me Rodney Bullock

Ushtrimi dobiprurës i mjekut Deepak Chopra: Shëroni dhembjen e kokës për vetëm 50 sekonda

Ushtrimi dobiprurës i mjekut Deepak Chopra: Shëroni dhembjen e kokës për vetëm 50 sekonda

Durant MVP në All Star Game, paraqitje e jashtëzakonshme e yllit amerikan në fitoren e Team LeBron

Durant MVP në All Star Game, paraqitje e jashtëzakonshme e yllit amerikan në fitoren e Team LeBron

Apple blen teknologjinë e zërit të kukullave Hello Barbie

Apple blen teknologjinë e zërit të kukullave Hello Barbie

Sergio Ramos vendos një rekord evropian për kartona të kuq

Sergio Ramos vendos një rekord evropian për kartona të kuq

United nuk tërhiqet nga Skriniar, do të tentojë transferimin e sllovakut në verë

United nuk tërhiqet nga Skriniar, do të tentojë transferimin e sllovakut në verë

Arsyet pse nuk preferohet të bëni dush çdo ditë

Arsyet pse nuk preferohet të bëni dush çdo ditë

Përcjellja e të sëmurit dhe teknika e transportimit

Përcjellja e të sëmurit dhe teknika e transportimit

Liburni fiton Kupën e Kosovës në futsall pas triumfit në finale ndaj Prishtina 01

Liburni fiton Kupën e Kosovës në futsall pas triumfit në finale ndaj Prishtina 01

Wenger tregon pse refuzoi Realin

Wenger tregon pse refuzoi Realin

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer

Më pak se shtatë orë gjumë në natë mund të shkaktojnë kancer

Curva Nord me mesazh drejt Icardit: Mercenarët jashtë

Curva Nord me mesazh drejt Icardit: Mercenarët jashtë

Marcelo tregohet real pas paraqitjeve të dobëta: Është faji im

Marcelo tregohet real pas paraqitjeve të dobëta: Është faji im

Operatorët në SHBA implementojnë teknologji anti-thirrjeve robotike

Operatorët në SHBA implementojnë teknologji anti-thirrjeve robotike