Ramush Haradinaj premton “shpëtimin” e Telekomit, përmend edhe Z Mobile

06.05.2019 16:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramush Haradinaj premton “shpëtimin” e Telekomit, përmend edhe Z Mobile

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot kryeshefin e Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, me ç’rast ka premtuar se do ta mbështes këtë ndërmarrje publike.

Sipas një statusi në Facebook, Haradinaj tha se “Qeveria e vendit angazhohet për qëndrueshmërinë biznesore dhe financiare të Telekomit të Kosovës”.

Takimi i shefit të qeverisë me të parin e Telekomit të Kosovës, vjen vetëm pak kohë, pasi Z Mobile, pronë e Blerim Devollit, ka paralajmëruar se do t’ia bllokoj llogaritë kësaj kompanie publike.

Ky është njoftimi i plotë i Haradinajt:

Prita në takim drejtorin ekzekutiv të Telekomit të Kosovës Bedri Istrefi, me të cilin diskutuam për zhvillimet e fundit në këtë kompani dhe për obligimet financiare që ka kjo ndërmarrje, përfshirë këtu edhe kontratën me Z Mobile.

Qeveria e vendit angazhohet për qëndrueshmërinë biznesore dhe financiare të Telekomit të Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ischinger: Pa njohje të Kosovës, nuk ka BE për Serbinë

Ischinger: Pa njohje të Kosovës, nuk ka BE për Serbinë

Ramush Haradinaj premton “shpëtimin” e Telekomit, përmend edhe Z Mobile

Ramush Haradinaj premton “shpëtimin” e Telekomit, përmend edhe Z Mobile

Veseli vë në lëvizje të gjithë për formimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë

Veseli vë në lëvizje të gjithë për formimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë

Arben Bashota, Sylejman dhe Osman Bajrami dënohen me 13 vjet burgim

Arben Bashota, Sylejman dhe Osman Bajrami dënohen me 13 vjet burgim

Në Serbi thonë se dëmi i taksës është më shumë politik se sa ekonomik

Në Serbi thonë se dëmi i taksës është më shumë politik se sa ekonomik

Thaçi dekoron me medalje presidenciale Aki Nuredinin

Thaçi dekoron me medalje presidenciale Aki Nuredinin

Gjenerali Orr, portret i mbështetjes amerikane për FSK-në

Gjenerali Orr, portret i mbështetjes amerikane për FSK-në

Raporti i OKB-së zbulon se natyra është në prag të katastrofës

Raporti i OKB-së zbulon se natyra është në prag të katastrofës

Kaq do të jeta pensioni për viktimat e dhunës gjatë luftës

Kaq do të jeta pensioni për viktimat e dhunës gjatë luftës

Kosnett uron kosovarët për fillimin e muajit të Ramazanit

Kosnett uron kosovarët për fillimin e muajit të Ramazanit

Veseli takoi përfaqësuesit e disa partive opozitare nga Shqipëria

Veseli takoi përfaqësuesit e disa partive opozitare nga Shqipëria

Veseli: Një datë, tri rënie e një qëllim

Veseli: Një datë, tri rënie e një qëllim

Apeli vërteton dënimin prej 25 vjetësh babait që vrau djalin e tij

Apeli vërteton dënimin prej 25 vjetësh babait që vrau djalin e tij

Kryesia e LDK-së bën homazhe tek varri i Fehmi Aganit

Kryesia e LDK-së bën homazhe tek varri i Fehmi Aganit

Sipas Drecunit, oferta amerikane për dialog rihapka çështjen e statusit të Kosovës

Sipas Drecunit, oferta amerikane për dialog rihapka çështjen e statusit të Kosovës

Edhe pse e izoluar, Kosova nis festimet për Ditën e Evropës

Edhe pse e izoluar, Kosova nis festimet për Ditën e Evropës