Ramush Haradinaj: Kosova, pjesë e botës që i prin Amerika

30.03.2019 13:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramush Haradinaj: Kosova, pjesë e botës që i prin Amerika

Gjenerali amerikan John C. Boyd, është shpallur “Qytetar Nderi” nga Kuvendi Komunal i Deçanit.

Në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj i cili e ka uruar Gjeneralin për dekoratë.

“Te shqiptarët e kësaj treve miku është shumë i çmuar. Është ndër kodet që asnjëherë nuk ka ndodh të lëndohet, pra kodi i nderit dhe respektit që i bëhet mikut. Është mirë që i ruajmë këto vlera edhe tutje në këto kohë të reja”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan Kosova.

“Sot ne kemi nderuar një ushtar dhe e kemi bërë bashkëqytetar”.

“Jam thellë i bindur se këtu do ta japim provimin si popull duke punuar për një miqësi të përjetshme Kosovë-Amerikë”.

“Në një mënyrë me shpërblu përkrahjen e madhe që i ka dhënë Amerika Kosovës, në mënyrën tjetër me qeverisë mirë Kosovën, me kriju vende të punës dhe me mbajt rininë këtu”.

“Me ditë me u sjellë si zot shtëpie në vendin tonë dhe si një zot shtëpie që di me nderu shtëpinë e vet, ta nderojmë edhe mikun”.

“Unë jam i bindur që nuk do ti zhgënjejmë miqtë tanë me punët që do ti kryejmë në Kosovë, komunitet posaçërisht dhe fqinjët”.

“Por, ka një gjë që nuk e fshehim. Ne kemi vendos, populli i Kosovës e ka vendos kush është. Jemi Kosovë, por jemi pjesë e botës që i prin Amerika. Jemi pjesë e këtyre vlerave”.

John C. Boyd pas shpalljes “Qytetar Nderi” në Deçan: Më nderuat mua dhe familjen time

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh

Një hap më afër koalicionit, VV e LDK dakordohen për marrëveshjen e bashkëqeverisjes

Një hap më afër koalicionit, VV e LDK dakordohen për marrëveshjen e bashkëqeverisjes

Hahn: Zhgënjim ekstrem mos dakordimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Hahn: Zhgënjim ekstrem mos dakordimi për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Dështojnë përfundimisht negociatat për zgjerimin e BE-së

Dështojnë përfundimisht negociatat për zgjerimin e BE-së

Vuçiq i shkruan letër BE-së: Tregoni nëse i kemi helmuar shqiptarët

Vuçiq i shkruan letër BE-së: Tregoni nëse i kemi helmuar shqiptarët