Ramos: Vuajtëm ndaj Ajaxit, tani radha e tyre të vuajë para tifozëve të Real Madridit

14.02.2019 00:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ramos: Vuajtëm ndaj Ajaxit, tani radha e tyre të vuajë para tifozëve të Real Madridit

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve, ku kapiteni Sergio Ramos, u nda i kënaqur me rezultatin.

Karim Benzema i dha epërsinë kampionëve evropianë dhe botërorë, ndërsa Marco Asensio e vulosi fitoren për Los Blancos.

“Ajax rritet kur luan në shtëpi dhe ata ngritën edhe paraqitjen e tyre. Ata bën presing shumë të lartë dhe nuk na lejonin të merrnim topin kështu që filluam ta kërkojmë daljen me topa të gjatë”.

Sergio Ramos në aksion. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

“Tani është koha që ata të vuajnë para tifozëve tanë”, tha fillimisht Ramos.

Sezoni i Real Madridit është kthyer gjatë javëve të fundit dhe po ashtu, tani janë pozicionuar mirë edhe në Ligën e Kampionëve.

“Ne kemi qenë të efektshëm, mbi të gjitha. Futbolli nuk është gjithmonë një lojë e bukur dhe ne duhet të dimë se si t’i interpretojmë ndeshjet”.

Sergio Ramos duke festuar fitoren . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

“Ne duhet të krijojmë hapësirë ​​dhe pastaj të përfitojmë”.

Ramos e pranoi se loja ka qenë e vështirë, pasi të rinjtë e Ajaxit dhanë gjithçka dhe luajtën fortë, por sipas tij fitoret me vuajtje janë të ëmbla.

Kapiteni do të mungojë në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve kundër Ajaxit. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ramos: Vuajtëm ndaj Ajaxit, tani radha e tyre të vuajë para tifozëve të Real Madridit

Ramos: Vuajtëm ndaj Ajaxit, tani radha e tyre të vuajë para tifozëve të Real Madridit

Google Maps vjen me funksionin e fshirjes automatike të historikut të vendodhjes

Google Maps vjen me funksionin e fshirjes automatike të historikut të vendodhjes

Notat e lojtarëve, Tottenham 3-0 Borussia Dortmund: Vertonghen lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Tottenham 3-0 Borussia Dortmund: Vertonghen lojtar i ndeshjes

Kush po e luan kaq keq Enca Haxhien?

Kush po e luan kaq keq Enca Haxhien?

Çeferin falënderon presidentin Ademi, pas rizgjedhjes në krye të UEFA-s

Çeferin falënderon presidentin Ademi, pas rizgjedhjes në krye të UEFA-s

Nëse fyti assesi nuk ju shërohet, mbase është fjala për sëmundje të rrezikshme dhe vdekjeprurëse

Nëse fyti assesi nuk ju shërohet, mbase është fjala për sëmundje të rrezikshme dhe vdekjeprurëse

Ja projekti i bazuar në blockchain që mund të identifikojë videot “deep fake”

Ja projekti i bazuar në blockchain që mund të identifikojë videot “deep fake”

Emina Çunmulaj e fiksuar pas këngës së re të Capital T

Emina Çunmulaj e fiksuar pas këngës së re të Capital T

Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

Spalletti: Icardi refuzoi përfshirjen në skuadrën ndaj Rapidit

Polici zviceran gjobitet me 600 franga, tejkaloi shpejtësinë e paraparë derisa po ndiqte hajnat e dyshuar

Polici zviceran gjobitet me 600 franga, tejkaloi shpejtësinë e paraparë derisa po ndiqte hajnat e dyshuar

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

Roboti artist vizaton portrete të njerëzve

Roboti artist vizaton portrete të njerëzve

U fotografua me lulet që gjeti në tavolinë në ditën e parë në punë, e kuptoi se kishte gabuar vetëm disa muaj më vonë (Foto)

U fotografua me lulet që gjeti në tavolinë në ditën e parë në punë, e kuptoi se kishte gabuar vetëm disa muaj më vonë (Foto)

Formacionet zyrtare: Ajaxi dhe Reali zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales

Formacionet zyrtare: Ajaxi dhe Reali zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ

Fjalët e para të Ardian Nuhiu si trajner i Dritës

Fjalët e para të Ardian Nuhiu si trajner i Dritës